W tym roku Imieniny Piotrków świętować będziemy 22 i 23 czerwca. Jak zawsze dni miasta uświetnią koncerty.
W weekend producenci żywności z całej Polski oraz przedstawiciele sklepów współpracujących z operatorem grupy HIT, spotkali się we Włodzimierzowie, aby zaprezentować swoją ofertę i nawiązać nowe kontakty zawodowe.
21 i 23 marca z okazji Światowego Dnia Poezji w Piotrkowie odbędzie się wiele imprez. Jadąc autobusem komunikacji miejskiej będzie można usłyszeć wiersz i dostać książkę.
Piotrkowski aktor wystąpił w serialu TV Polsat „Świat według Kiepskich”. Krzysztof Kamiński zagrał tam … wiekową cygankę z Paragwaju. Odcinek już został wyemitowany.
Dziś przypada 340. rocznica wydania słynnego przywileju króla Jana III Sobieskiego, zezwalającego Żydom na osiedlanie się poza murami Piotrkowa, na terenach Wielkiej Wsi i Podzamcza, podlegających wówczas staroście piotrkowskiemu. Decyzja monarchy zapoczątkowała istnienie piotrkowskiej dzielnicy żydowskiej, zwanej również Żydowskim Miastem Piotrków. W sierpniu 1939 roku piotrkowian żydowskiego pochodzenia było blisko 14 tys. i stanowili oni blisko 1/4 ogółu mieszkańców miasta.
Na terenie Piotrkowa Trybunalskiego wciąż spotkać można dzikie wysypiska. Teren przy torach kolejowych – okolice os. Targowa – wygląda jakby wybuchła tam śmieciowa bomba.
Tony toksycznych odpadów trafiały do miejskiej kanalizacji w Piotrkowie. Nie wiadomo jak długo trwał ten proceder. Firma, która przywoziła nieczystości twierdzi, że była to jednorazowa pomyłka. Trochę inne zdanie na ten temat mają przedstawiciele Piotrkowskich Wodociągów.
Na piotrkowskie obchody XX Światowego Dnia Poezji zaprasza Centrum Idei „Ku Demokracji”.
Co łączy Nowy Jork, Procol Harum, Templariuszy i Piotrków? Osoba Arkadiusza Niemirskiego. Dziennikarz i powieściopisarz, autor między innymi kontynuacji słynnej serii o Panu Samochodziku, goszcząc w Miejskiej Bibliotece Publicznej, opowiedział o swoich podróżach do Nowego Jorku, spotkaniach - zamierzonych i przypadkowych - z Gary’m Brookerem, jak i zapowiedział nowe, poprawione wydanie „Bożka Templariuszy”, powieści sensacyjno-kryminalnej, której akcja rozgrywa się w Piotrkowie.
W najbliższą niedzielę, 17 marca, Muzeum w Piotrkowie zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Secesja - piękno nieprzemijające”. Na wystawie zostanie zaprezentowana unikalna w skali kraju kolekcja przedmiotów secesyjnych, należąca do cenionego chirurga angiologa dr n. med. Andrzeja Papiewskiego. Wśród prezentowanych przedmiotów będzie można zobaczyć między innymi wieczna pióra z epoki, a także grafiki i rysunki.