Artykuły do tagu: Fundusze europejskie

Nowe Fundusze Europejskie dla Łódzkiego
Polska stała się beneficjentem kolejnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Każde województwo, w tym Łódzkie, posiada własny program regionalny, który finansuje projekty na jego terenie. W ramach nowej perspektywy na lata 2021-2027 nasz region otrzyma kwotę o niemal pół miliarda euro większą niż w latach 2014-2020. Pieniądze będą przeznaczone na rozwój przedsiębiorczości, lepszy dostęp do edukacji, ochronę zdrowia, kulturę, poprawę infrastruktury społecznej, ochronę środowiska naturalnego oraz technologie cyfrowe, energetykę i transport.
Fundusze Europejskie w Województwie Łódzkim w latach 2014-2020
Polska to jedno z państw unijnych, które najefektywniej i najsprawniej wykorzystuje dostępne środki. W perspektywie finansowej na lata 2014-2020 województwo łódzkie pozyskało 2,26 mld euro, dzięki którym miasta, miejscowości i wsie z roku na rok stawały się coraz bardziej nowoczesne i przyjazne dla ludzi. Przy wsparciu środków unijnych wzrosła innowacyjność firm, realizowane były projekty z dziedziny: kultury, edukacji, zatrudnienia, czy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.
18 lat w Unii Europejskiej
W 2004 roku Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. W ramach Funduszy otrzymaliśmy blisko 150 miliardów euro. Dofinansowania tysięcy projektów umożliwiły nam znaczny postęp gospodarczy, kulturalny, technologiczny oraz społeczny. Liczba inwestycji współfinansowanych przez Fundusze Europejskie stale rośnie, a obecność w Unii Europejskiej ma wpływ na życie każdego z nas. Otwarcie rynków zbytu oraz możliwość rozwoju przy wsparciu dotacji sprawiły, że Polska stała się integralną częścią cywilizacji zachodniej.
Fundusze Europejskie integrują społeczność powiatu piotrkowskiego
na każdym kroku. Realizacja różnych projektów, od poprawy infrastruktury i prowadzenia działań na rzecz cyfryzacji, przez rewitalizację terenów zdegradowanych i ochronę dziedzictwa kulturowego, aż po rozwój turystyki w regionie, promocję postaw ekologicznych i przejście na niskoemisyjną gospodarkę lokalną, sprawia, że mieszkańcy powiatu piotrkowskiego mogą wspólnie z Funduszami Europejskimi tworzyć lepszą przyszłość.
Konsultacje dla przedsiębiorców z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego
Polska jest jednym z największych beneficjentów funduszy unijnych, który sprawnie i efektywnie wykorzystuje przyznane środki. Fundusze Europejskie są dla naszych rodzimych firm zarówno impulsem inwestycyjnym, jak i szansą na zwiększenie konkurencyjności. Bez dofinansowań rozwój wielu przedsiębiorstw z województwa łódzkiego byłyby utrudniony, a czasem wręcz niemożliwy. Jak zdobyć środki na otwarcie działalności gospodarczej oraz dotacje i pożyczki na rozwój firmy, mieszkańcy naszego regionu będą mogli dowiedzieć się podczas bezpłatnych wrześniowych konsultacji zorganizowanych na terenie całego województwa.
Fundusze europejskie budują wspólnotowość w powiecie piotrkowskim
Współpraca i solidarność to jedne z głównych wartości Unii Europejskiej, które są realizowane za pomocą Funduszy Europejskich na terenie całego województwa łódzkiego. Różne inicjatywy i projekty, od prowadzenia działań na rzecz cyfryzacji, przez rewitalizację terenów zdegradowanych i poprawę infrastruktury, ochronę dziedzictwa kulturowego i rozwój turystyki, aż po dbanie o środowisko naturalne i przejście na niskoemisyjną gospodarkę lokalną, pomagają spajać lokalne społeczności i tworzyć lepszą przyszłość regionu wraz z Funduszami Europejskimi.
Dofinansowanie do wynagrodzenia niani z Funduszy Europejskich
Już w lipcu rusza kolejna rekrutacja w ramach programu „Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do 3 lat”, w którym można otrzymać dofinansowanie z Funduszy Europejskich do wynagrodzenia niani. Wszyscy rodzice wracający do pracy, którzy szukają opieki dla swoich pociech, mogą teraz skorzystać z tego specjalnego programu wsparcia finansowanego ze środków europejskich.
Otwarcie nowoczesnej auli multimedialnej w Sulejowie
W Sulejowie, dzięki wsparciu Funduszy Europejskich, powstała nowoczesna aula multimedialna, która już wkrótce będzie otwarta dla mieszkańców regionu. Obecnie na terenie nowo wybudowanego obiektu trwają prace kosmetyczne. Budynek auli został dobudowany do już istniejącego obiektu Miejskiej Biblioteki Publicznej i stał się nowoczesną siedzibą Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie.
Letnie pikniki z funduszami europejskimi w łódzkiem
Strefa poświęcona Funduszom Europejskim, występy zespołów muzycznych, strefa zabaw dla dzieci, spotkania z beneficjentami i przepyszne jedzenie od lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich – na takie atrakcje mogą liczyć uczestnicy wydarzeń plenerowych w regionie. Pikniki Województwa Łódzkiego to już tradycja. Imprezy nie tylko promują dofinansowania unijne, ale stwarzają okazję do spędzenia czasu z rodziną i znajomymi.
Bursztynowym szlakiem z Funduszami Europejskimi
Szlak bursztynowy to dawna droga handlowa pomiędzy krajami śródziemnomorskimi a ziemiami leżącymi na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Tą trasą podróżowali kupcy, których celem była wymiana towarów oraz informacji na bałtyckie złoto. Tak bursztyn znad Morza Bałtyckiego docierał do krajów cywilizacji śródziemnomorskiej. Starożytni Rzymianie wykorzystywali cenny surowiec nie tylko do wyrobu biżuterii, ale uważali go za środek zapachowy, leczniczy i magiczny. Współcześnie w Europie rekonstruuje się przebieg i odtwarza dzieje tego ważnego szlaku handlowego. Dzięki Funduszom Europejskim ta starożytna droga na terenach Polski stała się wielką atrakcją turystyczną.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat