Advertisement
artykuł sponsorowany

Konsultacje dla przedsiębiorców z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego

Piątek, 16 września 2022
Polska jest jednym z największych beneficjentów funduszy unijnych, który sprawnie i efektywnie wykorzystuje przyznane środki. Fundusze Europejskie są dla naszych rodzimych firm zarówno impulsem inwestycyjnym, jak i szansą na zwiększenie konkurencyjności. Bez dofinansowań rozwój wielu przedsiębiorstw z województwa łódzkiego byłyby utrudniony, a czasem wręcz niemożliwy. Jak zdobyć środki na otwarcie działalności gospodarczej oraz dotacje i pożyczki na rozwój firmy, mieszkańcy naszego regionu będą mogli dowiedzieć się podczas bezpłatnych wrześniowych konsultacji zorganizowanych na terenie całego województwa.
Konsultacje dla przedsiębiorców z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego

Dla kogo

 

Celem konsultacji jest przedstawienie zainteresowanym osobom, w tym przyszłym beneficjentom, możliwości ubiegania się o dofinansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczej, dotacji i pożyczek na rozwój firmy, wsparcia dla organizacji pozarządowych, a także aktualnych i planowanych konkursów w ramach Funduszy Europejskich. Wśród form pomocy udzielanej przez Unię Europejską są bezzwrotne dotacje, pożyczki udzielane na preferencyjnych warunkach, bony na odbycie szkoleń, stypendia, staże oraz różne rodzaje wsparcia ułatwiające podejmowanie zatrudnienia.

 

Program spotkań

 

Konsultacje są przeznaczone dla wszystkich mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego zainteresowanych ubieganiem się o wsparcie z Funduszy Europejskich. Podczas spotkań przedstawione zostaną możliwości wsparcia na realizację własnych pomysłów, wyjaśnione zasady ubiegania się o wsparcie ze środków unijnych, a także zaprezentowane źródła wiedzy o programach unijnych. Dodatkowo, w lokalizacjach oznaczonych znakiem PPP, będzie można dowiedzieć się, jak pozyskać środki i prawidłowo realizować projekty w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. PPP to partnerstwo sektora publicznego i prywatnego, które ma na celu realizację przedsięwzięć lub świadczenie usług, tradycyjnie dostarczanych przez sektor publiczny.

 

Terminy i miejsca

 

Konsultacje odbędą się we wrześniu w szesnastu lokalizacjach na terenie całego województwa. W ten sposób zwiększono szansę dotarcia z informacjami do mieszkańców wsi i mniejszych miejscowości. Spotkania, na które mieszkańcom powiatu będzie najbliżej odbędą się:

  • 27 września 2022 r. w godz. 9:30 - 14:30, w Starostwie Powiatowym w Opocznie przy ul. Kwiatowej 1A,
  • 27 września 2022 r. w godz. 12:30 – 15:00, w Urzędzie Gminy w Rogowie przy ul. Żeromskiego 23

 

W przypadku chęci wzięcia udziału w spotkaniach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://rpo.lodzkie.pl/szkolenia-pife/item/5645-mobilne-punkty-informacyjne-w-wojewodztwie-lodzkim-we-wrzesniu-2022-r wybierając odpowiedniego organizatora konsultacji.

 

Spotkanie w Opocznie organizuje Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bełchatowie, mieszczący się przy ul. Kościuszki 17. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. 44 633 34 63, 44 633 05 13 lub na e-mail: LPIBelchatow@lodzkie.pl. Organizatorem spotkania w Rogowie jest Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi przy ul. Moniuszki 7/9. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. 42 663 31 07; 42 663 3405; 42 291 9760 lub na e-mail: GPILodz@lodzkie.pl Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ograniczenia udziału w wydarzeniu liczby osób z jednej instytucji w przypadku, gdy liczba chętnych przekracza liczbę dostępnych miejsc. Po dokonaniu rejestracji za pomocą formularza zgłoszeniowego, należy poczekać na potwierdzenie zakwalifikowania.

 

Fundusze Europejskie w powiecie piotrkowskim

 

Fundusze unijne odpowiadają na realne potrzeby przedsiębiorców, są to usługi doradcze, działania związane z internacjonalizacją, ale też promocja regionu oraz firm na rynkach zagranicznych. Każde przedsiębiorstwo może liczyć na wsparcie w rozwoju swojego biznesu. Dzięki dotacjom mieszkańcy powiatu piotrkowskiego mają szanse na wprowadzenie innowacji i rozwijanie swojej działalności. Trzeba mieć pomysł i dobry projekt. Tak jak PESTILA Sp. z o.o. ze Studzianek. Przy udziale środków unijnych firma opracowała recepturę nowoczesnego środka ochrony roślin. Przyczyniło się to do zmniejszania chemizacji upraw zbóż, a tym samym wyeliminowania z rzepaku i produktów pochodnych pozostałości stosowanych środków ochrony roślin. Wartość projektu to 15 285 087,00 zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 5 592 105,00 zł.

 


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat