Kolejny as z rękawa Wandy Łyżwińskiej. Po notatkach o treściach seksualnych, które Łyżwińska przyniosła do sądu kilkanaście dni temu, kolejnym dowodem podważającym wiarygodność głównej pokrzywdzonej w seksaferze ma być zawartość dysku komputera, z którego korzystała Aneta Krawczyk.
"Rzeczpospolita": W jednym z wątków afery korupcyjnej w służbie zdrowia pojawiają się dwa nazwiska posłów - ludowców. Gazeta ustaliła, że chodzi o liderów PSL w Łodzi: Stanisława Olasa i Stanisława Witaszczyka.
Rytmy podwórkowych piosenek dziś już tylko dźwięczą w uszach, ale przez cały weekend rządziły miastem, które było sceną IV Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Podwórkowych. Tegoroczna edycja konkursu, który wyrósł na największy tego typu w Polsce, przyciągnęła do Piotrkowa rekordową liczbę kapel.
Wanda Łyżwińska okazała się najlepszym obrońcą swojego męża Stanisława, byłego posła Samoobrony, oskarżonego o seksualne wykorzystywanie kobiet. Ujawniła treść intymnego liściku, który, jej zdaniem, Aneta Krawczyk miała napisać do jej małżonka.
W Sądzie Okręgowym w Piotrkowie dziś kolejny dzień rozprawy w procesie lidera Samoobrony Andrzeja Leppera i b. posła Stanisława Łyżwińskiego oskarżonych w tzw. seksaferze.
Co najmniej 30 kapel z całej Polski przyjedzie do Piotrkowa w przedostatni weekend maja na IV Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych - największą tego typu imprezę w naszym kraju.
Sąd Okręgowy w Piotrkowie skazał Jacka Popeckiego, pierwszego oskarżonego w sprawie tzw. seksafery w Samoobronie na dwa lata i cztery miesiące pozbawienia wolności oraz na cztery tysiące grzywny.
Popecki spędził do tej pory w areszcie tymczasowym osiem miesięcy. W mowie końcowej prokurator domagał się czterech lat pozbawienia wolności.
Szkoła Podstawowa w Proszeniu zaprasza wszystkie dziecięce i młodzieżowe zespoły ludowe do udziału w Festiwalu Dziecięcych Zespołów Ludowych Województwa Łódzkiego “Tacy Patroni zobowiązują”.
W ogólnopolskim festiwal folkloru miejskiego w Przemyślu trzecie miejsce zdobyła nasza regionalna kapela podwórkowa „Spod Dębu”. Wieloletni laureaci festiwalu, piotrkowska kapela „Fakiry” tym razem została wyróżniona.
To były interakcje w czystej postaci ! Jedni pikietowali, drudzy dokonali aktu swoistej pokuty. Z tej konfrontacji organizatorzy INTERAKCJi wyszli obronną ręką. I wykazali się prawdziwym poczuciem humoru.
Przeciwników festiwalu było zaledwie kilku. Większość przybyłych pod budynek restauracji EUROPA i przypadkowych obserwatorów popierała artystów.
Kilku pikietujących,wśród nich uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie, domagało się przez megafon cofnięcia dotacji z miejskiej kasy dla festwialu i zamknięcia Interakcji w galerii. Uważają artystów performance za obscenicznych, a samej sztuki w kategoriach sztuki nie postrzegają.