Wodne Zespoły Ratownictwa Medycznego zostaną zlikwidowane - od 1 lipca tzw. wodne karetki znikną z Jeziorska i z Zalewu Sulejowskiego. Informację potwierdził Krzysztof Janecki, dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. - Wodne karetki są mało efektywne i drogie w utrzymaniu - podkreślił.
Do tragedii doszło kilka dni temu Swolszewicach Dużych nad Zalewem Sulejowskim. Utonął 26-latek. Jeden ze świadków widział jak mężczyzna odpłynął od brzegu kilkadziesiąt metrów i zniknął pod wodą. W tym roku w Polsce utonęło już 5 osób. Tymczasem istnieje ryzyko, że od 1 lipca życia i zdrowia wypoczywających nad Zalewem Sulejowskim nie będą strzec ratownicy medyczni.
W ubiegłą środę radni podjęli uchwałę w sprawie nadania nazw nowym rondom przy skrzyżowaniach Alei 800-lecia z Twardosławicką oraz Wojska Polskiego. Pierwsze nosić będzie nazwę Zygmunta Zaremby, a drugie "Ofiar Rzezi Wołyńskiej". - To kontrowersyjne, cały czas mówimy o cierpieniu i umartwianiu się, skrzyżowanie można było nazwać inaczej - mówiła w programie "O tym się mówi" radna Marlena Wężyk-Głowacka.
Tomaszowscy „wodniacy” uratowali dryfującego na desce windsurfingowej mężczyznę, który nie zdążył dopłynąć przed burzą do brzegu. Chwilę wcześniej z kolei pomagali pływającym łódką, których na wodzie zastała burza. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.
15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego i rocznicę tzw. "Cudu nad Wisłą", czyli zwycięstwa nad bolszewikami. W całym kraju odbywają się okolicznościowe uroczystości. Największe oczywiście w Warszawie.
Władze miasta zapraszają piotrkowian do uczestnictwa w uroczystościach z okazji 95. rocznicy Bitwy Warszawskiej.
Napastnik zasłania się torbą i ma ze strachu rozszerzone źrenice. Pracownica banku trzyma nogę na nodze i wydaje się być odprężona. Klienci widząc broń, reagują... dziwnie. O tym, dlaczego napad na bank w Piotrkowie, do którego doszło 1 czerwca, wygląda groteskowo, opowiedział nam psycholog, Michał Szulc.
Pracownicy naukowi Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN są zgodni, że powiat piotrkowski ma zasoby, dzięki którym można, w sposób niezagrażający środowisku, produkować ciepło.
W niedzielę, 20 lipca policjanci z komisariatu wodnego przeprowadzili na Zalewie Sulejowskim dwie akcje ratunkowe.
Podczas długiego weekendu policjanci z Komisariatu Wodnego w Bronisławowie dwukrotnie uratowali życie ludzkie na Zalewie Sulejowskim.