Internauci wybrali. Zdjęcie Rynku Trybunalskiego będzie wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego na polskiej planszy Monopoly.
Nieprawidłowości w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Piotrkowie.
Według demografów za 20 lat w naszym mieście może żyć tylko nieco ponad 60 tysięcy osób. Spada także liczba studentów. Ale jest też dobra wiadomość - w 2010 roku wzrosły wydatki na inwestycje.
Kilkunastu obserwatorom i pasjonatom inwestycji oraz rozwoju miasta Piotrkowa, skupionym wokół polskiej sekcji internetowego forum Skyscrapercity, nie podobają się latarnie uliczne, które miasto ustawiło wzdłuż murów miejskich przy placu Niepodległości oraz I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego.
W Piotrkowie być może powstanie trzeci "Orlik". Czy będzie miał więcej szczęścia niż jego bracia na Wysokiej i Broniewskiego?
Z powodu awarii serwerów i zalania pomieszczeń budynku administracji Towarzystwa Budownictwa Społecznego (al. 3 Maja 31) przez około tydzień nie będzie przyjęć interesantów. Wszelkich płatności można dokonywać w kasie, która czynna będzie bez zmian.
Urząd Miasta zajął stanowisko w sprawie przebiegu drogi ekspresowej S12. Pismo w tej sprawie w piątek magistrat skierował do projektanta inwestycji.
Niebawem budynek po Narodowym Banku Polskim prawdopodobnie powróci do miasta.
Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Piotrkowie doczekał się nowego prezesa. Decyzją Rady Nadzorczej spółki został nim Sylwester Łopatowski.
250 tys. zł - tyle na rok 2011 zarezerwowało miasto na renowację i rewitalizację piotrkowskich zabytkowych obiektów sakralnych. Już w marcu tego roku komisja zadecyduje, które kościoły będą mogły skorzystać z miejskich pieniędzy. W ubiegłym roku taka sama suma podzielona została między osiem kościołów. Dzięki tym funduszom wykonano szereg prac konserwatorskich. Kto ile otrzymał i co dzięki temu naprawił?