- Każdy uprawniony do głosowania powinien wziąć udział w zbliżającym się referendum w sprawie odwołania prezydenta Piotrkowa - Krzysztofa Chojniaka - przekonywała na antenie Strefy FM posłanka, Elżbieta Radziszewska.
Marcin Pampuch musi przeprosić wiceprezydenta miasta Andrzej Kacperka - tak orzekł wczoraj (4 września) sędzia Sądu Okręgowego. Zgodnie z orzeczeniem Kacperek został pomówiony w „Piotrkowskich Faktach Referendalnych".
Wyższa Społeczna Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania, a dziś Społeczna Akademia Nauk, która kilka lat temu kupiła od miasta budynek przy ul. Sucharskiego, gdzie kiedyś mieścił się Ekonomik, rozpoczyna remont obiektu.
Licząc na pewne korzyści majątkowe, podpowiadam poniżej panu prezydentowi Piotrkowa w jaki sposób wygrać referendum.
Referendum w Piotrkowie zbliża się wielkimi krokami. „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Krzysztofa Chojniaka Prezydenta Miasta Piotrków Trybunalski przed upływem kadencji?” - na takie pytanie odpowiedzi udzielą ci piotrkowianie, którzy 15 września pójdą do urn.
Dziś przed magistratem, w przerwie pomiędzy obradami sesji Rady Miasta, kilkadziesiąt osób agitowało przeciwko referendum, które ma się odbyć w Piotrkowie 15 września.
Osoby chcące głosować w referendum korespondencyjnie lub poprzez pełnomocnika powinny zgodnie z kalendarzem wyborczym do 25 sierpnia poinformować o tym fakcie Urząd Miasta. Ale jako że 25-ty wypada w niedzielę, termin przedłużony jest do najbliższego poniedziałku.
Tożsamość mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w rowie melioracyjnym starają się ustalić policjanci.
Federacja Młodych Socjaldemokratów apeluje do władz Piotrkowa o wprowadzenie na terenie całego miasta bezpłatnego, bezprzewodowego Internetu. - W Koszalinie czy w Nowym Sączu to się udało. Dlaczego nie u nas? - pytają młodzi socjaldemokraci, których wsparł poseł Artur Ostrowski.
We wtorek (30 lipca) Piotrkowska Inicjatywa Obywatelska poprosiła prezydenta Piotrkowa, by podał się do dymisji.