Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie z uwagi na konieczność przeprowadzenia dochodzenia epidemiologicznego, prosi o telefoniczne zgłaszanie się osób, które korzystały z transportu PKS w Bełchatowie na trasie Pożdżenice - Zelów - Bełchatów oraz z kursu powrotnego.
Wśród najpopularniejszych nietolerancji można wyróżnić te związane z niedoborem słynnej laktazy – enzymu rozkładającego disacharyd laktozę do glukozy i galaktozy. Inną występującą coraz częściej nietolerancją jest nietolerancja fruktozy, monosacharydu powszechnie występującego m. in. w wielu owocach. Istnieje też najmniej jak dotąd poznana nietolerancja. Mowa tu o nietolerancji histaminy, a więc aminy będącej podstawowym elementem reakcji zapalnych, związanych z alergią, a zatem z przeciwciałami w klasie IgE.
- W związku z remontem ulicy Rakowskiej, cała północna część miasta jest sparaliżowana. Korki nieraz sięgają ulicy Wyzwolenia, Skłodowskiej-Curie, Ronda Sulejowskiego oraz ulicy Śląskiej, o obwodnicy już nie wspominamy – czytamy w mailu skierowanym do naszej redakcji. Policja twierdzi, że w miare możliwości reaguje. Magistrat apeluje do kierowców spoza Piotrkowa, aby omijali nasze miasto. Wygląda jednak na to, że pomóc może tylko … cierpliwość.
Trzy kolejne aktywne przejścia powstały w Piotrkowie Trybunalskim. Miasto wyda na ten cel 240 tysięcy złotych.
Na ul. Curie-Skłodowskiej w Piotrkowie rozpoczęła się w niedzielę budowa aktywnego przejścia dla pieszych. W ciągu najbliższych dni ruszą prace w pozostałych dwóch lokalizacjach, czyli przy ulicach Łódzkiej oraz Dmowskiego.
Jeszcze w październiku dostępne dla piotrkowian będą kolejne podświetlane diodami przejścia dla pieszych. Magistrat wytypował 3 miejsca, w których można poprawić bezpieczeństwo w ten sposób. Już niebawem rozpoczną się prace, obecnie trwa sprawdzanie dokumentacji projektowej.
Światowy Dzień Serca to coroczne święto poświęcone promocji zdrowego stylu życia i zapobieganiu chorobom układu krążenia, zainicjonowane przez World Heart Federation, którego członkiem jest Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Zamiarem organizatorów było, by Światowy Dzień Serca stał się szczególną okazją do upowszechniania wśród społeczeństwa, pracowników ochrony zdrowia, różnych instytucji i władz podstawowej wiedzy o chorobach serca i naczyń oraz o możliwościach ich leczenia i profilaktyki. Obchody Światowego Dnia Serca odbywają się z udziałem WHO, UNESCO i UNICEF.
2020 rok to rok wyjątkowo trudny dla światowej gospodarki. Skutki pandemii, która jeszcze się nie skończyła, a już przyczyniła się do upadku wielu przedsiębiorstw, będziemy odczuwać bardzo długo. Z kryzysem nie radzą sobie zarówno małe lokalne firmy, jak i wielkie globalne marki. Polskie firmy w tym trudnym czasie coraz bardziej doceniają usługę faktoringu, która umożliwia usprawnienie przepływu gotówki w przedsiębiorstwach.
Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął emisję cyklu filmów edukacyjnych "Bezpieczni w czasie epidemii". Każdy z 10 odcinków dotyczy właściwych zachowań w różnych obszarach codziennego życia w dobie pandemii. Zaproszeni do projektu eksperci odpowiadają na najczęściej zadawane pytania, m.in. jak bezpiecznie się leczyć, gdzie szukać pomocy w razie nagłego zachorowania, jak podróżować, czy jak zadbać o zdrowie i kondycję.
4 września to dla mieszkańców Sulejowa data szczególna. Tego dnia w 1939 roku wojska hitlerowskie podczas nalotu zniszczyły 80 procent miasta. Wielu mieszkańców zginęło na miejscu. W 81. rocznicę tych wydarzeń oddano hołd poległym, po czym wmurowano kamień węgielny i kapsułę czasu pod budowę nowego mostu łączącego dwa brzegi Pilicy.