Prawie 200 osób śpiewało w piątek wieczorem pieśni patriotyczne z Chórem Jana z Ręczna w Zamku Królewskim. Usłyszeliśmy takie piosenki jak: „Rota”, „Wojenko, wojenko”, czy „Czerwone maki na Monte Cassino”, ale rozpoczęto oczywiście od Mazurka Dąbrowskiego.
Czy .Nowoczesna i Platforma Obywatelska wystawią wspólnych kandydatów w wyborach samorządowych? Jeśli tak, to kogo zjednoczona opozycja wystawi w wyborach na prezydenta Piotrkowa? - Jest za wcześnie, by wymieniać nazwiska - tłumaczy Paweł Kowalczyk, wiceprzewodniczący Nowoczesnej w województwie łódzkim.
Największa gospodarcza impreza w regionie - Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2017, czyli cykl spotkań, warsztatów i prelekcji dla regionalnych i europejskich środowisk gospodarczych, powoli się kończy. Po raz kolejny to była niepowtarzalna okazja do wymiany doświadczeń, integracji i wzmacniania relacji biznesowych.
Uczniowie z wielu piotrkowskich szkół wzięli udział w obchodach rocznicy 200-lecia śmierci Tadeusza Kościuszki. Uroczystości odbyły się w parku im. ks. J. Poniatowskiego.
Piotrkowianie mogą głosować na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego 2018. Znamy już listę lokali wskazanych do przeprowadzenia głosowania.
Po raz drugi Dożynki Powiatowe powiatu piotrkowskiego odbyły się w Moszczenicy. Najpierw odprawiono mszę świętą w Parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Moszczenicy, następnie w Amfiteatrze GOKiS rozpoczął się tradycyjny ceremoniał dożynkowy. Dożynkom towarzyszyły targi branż IT, rolnej, spożywczej, przetwórstwa drewna i energetyki. Ponadto można było odwiedzić stoiska poszczególnych gmin oraz powiatowych szkół ponadgimnazjalnych. Rozstrzygnięto również konkursy na wieniec dożynkowy oraz kulinarny pod hasłem Garnek Smaków Ziemi Piotrkowskiej, a tytułem Zasłużony dla Powiatu Piotrkowskiego wyróżniono działacza społecznego z gminy Wola Krzysztoporska Wiesława Wawrzyńczaka.
Koncert zespołu kIRk zainaugurował IX PiotrkOFF Art Festival, tym razem imprezę otwarto nie w Kościele Ewangelicko-Augsburskim, a w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Jerozolimskiej.
Było 27 projektów, zostało... 16. Zakończyły się obrady zespołu opiniującego projekty do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się głosowanie.
Na łamach "Tygodnia Trybunalskiego" informowaliśmy już o projektach do budżetu obywatelskiego Piotrkowa na 2018, dotyczyły m.in. budowy tężni solankowej, uruchomienia placu zabaw “bez barier” czy zainstalowania ścianki wspinaczkowej na jednej ze ścian hali rekreacyjno-wypoczynkowej OSiR. Dziś przyglądamy się kolejnemu, wartemu uwagi pomysłowi. Wyjątkowo aktualnemu, bo dotyczącemu bezpieczeństwa najmłodszych - dopiero co rozpoczął się przecież rok szkolny. Chodzi o strefę pożegnań i powitań dla rodziców i dzieci.
W czwartek po południu polscy i niemieccy biegacze, biorący udział w projekcie ESPIOT 2017 dobiegli do celu. Przypomnijmy, pokonując trasę ok. 1000 kilometrów, członkowie Piotrkowskiego Klubu Biegacza Endorfina i niemieckiego klubu Lima Prima chcieli uczcić 25. rocznicę podpisania umowy partnerskiej pomiędzy miastami, a także 800-lecie Piotrkowa.