W Biuletynie Informacji Publicznej piotrkowskiego magistratu opublikowano oświadczenia majątkowe za 2016 rok kierownictwa Urzędu Miasta. Sprawdziliśmy więc, jakim majątkiem mogą pochwalić się prezydent Krzysztof Chojniak i jego zastępcy.
Czwartek to pierwszy dzień matur. Na pierwszy ogień egzaminacyjnego maratonu idzie język polski.
Na sesji Rady Gminy w Gorzkowicach pojawili się pewnego dnia dziennikarze. Fakt ten tak zbulwersował radnych i wójta, że do porządku sesji wprowadzono uchwałę w sprawie pozostania (lub nie) przedstawicieli mediów na sali obrad. Szczęście miał tylko jeden z reporterów, drugiego do wyjścia odprowadził sam wójt. - Tam są drzwi! - usłyszał dziennikarz.
O 100% wzrosła liczba gwałtów, o 60% więcej było wypadków drogowych, a o ponad 76% wzrosła liczba osób rannych w wypadkach na drogach. Są też dobre wiadomości - zmalała liczba kradzieży samochodów. W auli Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się we wtorek odprawa podsumowująca wyniki osiągnięte przez piotrkowskich policjantów w roku 2016.
To był czarny dzień w historii komunikacji miejskiej w Piotrkowie. Na miasto wyjechało tylko 9 autobusów MZK. 15 zostało w zajezdni, ponieważ były w złym stanie technicznym.
W związku ze zbliżającymi się wielkimi krokami 20. urodzinami „Tygodnia Trybunalskiego”, ogłaszamy konkurs dla naszych czytelników.
W 1997 miasto sprzedało działkę w Al. Sikorskiego, wkrótce miał tam powstać pierwszy w Piotrkowie Trybunalskim hipermarket. Pamiętacie, kto chciał rzucić się pod buldożery, by do tego nie dopuścić?
Po pierwsze pozbycie się tych urzędników, na których wpływa najwięcej skarg. Po drugie odchudzenie etatowe magistratu. Po trzecie, Urząd musi być otwarty i przyjazny mieszkańcom. No i po czwarte, przełamywanie stereotypów. Taką wizję Urzędu miał sekretarz miasta Piotrkowa… 20 lat temu. Jaka wizja przyświeca dziś kierującemu magistratem?
W PRL-u w Hortensji pracowało nawet 2200 osób. W latach 90. już zaledwie kilkaset. W 1997 roku, kiedy o piotrkowskiej hucie pisał „Tydzień Trybunalski”, zakład był zadłużony i w ZUS-ie, i wobec gminy Piotrków, i wobec PGNiG, a MZGK wstrzymał nawet – za długi – dostawy wody dla huty.
Wszystko wskazuje na to, że podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy piotrkowscy wolontariusze zebrali więcej pieniędzy niż w ubiegłym roku, o 20.00 tuż przed wypuszczeniem "światełka do nieba", szef piotrkowskiego sztabu ogłosił, że na koncie jest już ponad 171 tysięcy złotych, a nie wszystko jeszcze podliczono, tymczasem podczas ubiegłorocznej akcji zebrano 180 tysięcy złotych.