Autostrada A1 na terenie województwa łódzkiego budowana jest na czterech odcinkach. Najmniejsze zaawansowanie prac jest na najdłuższym, bo 24-kilometrowym fragmencie pomiędzy Piotrkowem a Kamieńskiem. Tam prace zaczęły się 9 miesięcy później niż na pozostałych odcinkach.
Do śmiertelnego w skutkach wypadku doszło w środę (13.04.2022) rano w okolicach węzła drogowego Tuszyn autostrady A1, na nitce w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Potrąceni zostali pracownicy Budimexu, firmy zajmującej się budową drogi. Jednego z nich nie udało się uratować.
Jubileusz swoich setnych urodzin świętowała kilka dni temu pani Stanisława Rząsowska, mieszkanka Gminy Aleksandrów. Z tej okazji dostojną jubilatkę odwiedzili urzędnicy, by złożyć jej najserdeczniejsze życzenia.
97 412,42 zł - tyle zebrał piotrkowski sztab #4615 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający w centrum Focus Mall. Przedstawiciele sztabu podsumowali 30. finał WOŚP.
Od wtorku (12.04.2022) ruszają prace związane z nanoszeniem docelowego oznakowania poziomego na odcinku autostrady A1 między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Zachód. Prace będą prowadzone na jezdni zachodniej (kierunek Katowice) od 336 kilometra (tuż za węzłem Tuszyn). Z ruchu na odcinku ok. 2 km zostanie wyłączona prawa strona jezdni, a jazda będzie możliwa tylko lewym pasem.
Zbiórkę na samochód terenowy dla Ukraińskich Sił Zbrojnych zorganizowało Stowarzyszenie S12 Natychmiast. Walczący o wolność żołnierze potrzebują pojazdów z napędem na cztery koła. Przedstawiciele stowarzyszenia zbierają pieniądze na zakup takiego auta.
Utrudnienia przez kilka godzin trwały na autostradzie A1 po nocnym wypadku pomiędzy Kamieńskiem a Radomskiem. W miejscowości Kosówka wywrócił się samochód ciężarowy.
24 marca 2022 roku Zarząd Krajowej Spółki Cukrowej S.A. podjął decyzję o ustanowieniu dodatkowej premii dla plantatorów buraka cukrowego przy Krajowej Spółce Cukrowej S.A. Wprowadzona premia została ustanowiona w wysokości 1000 zł netto za każdy hektar plantacji buraka cukrowego zasianego w sezonie 2022 roku. Wypłata zostanie zrealizowana do końca czerwca tego roku.
Zniesienie obostrzeń nie oznacza, że kończy się epidemia i nie ma COVID-19 – zaznacza minister zdrowia Adam Niedzielski. Bądźmy odpowiedzialni, nośmy maseczki, gdy jest dużo ludzi, a jeśli czujemy się źle, zostańmy w domu – radzi.
Już od ponad dwóch lat mierzymy się z COVID-19. Choroba wywoływana jest przez SARS-CoV-2, czyli wirus należący do rodziny koronawirusów. Wszystkie poznane dotąd koronawirusy powodujące zakażenia u ludzi wywołują objawy ze strony układu oddechowego, bardzo rzadko ze strony innych układów i narządów. Początek światowej pandemii, czyli 2020 rok, był czasem obaw przed nieznaną chorobą, ale i lęku o własne zdrowie i zdrowie bliskich osób. Obecnie koronawirus pozostawia po sobie nie tylko złe wspomnienia, ale także powikłania u tzw. ozdrowieńców. Część osób, które przeszły COVID-19 skarży się na niepokojące powikłania, takie jak: duszności, kaszel, zaburzenia snu, drażliwość, problemy z pamięcią, silne bóle oraz zawroty głowy, zaburzenia lub utrata węchu i smaku. To właśnie z myślą o nich powstał program „Łódzkie Centrum Postcovidowe”.