Dokładnie trzydzieści lat temu w Piotrkowie miał miejsce ostatni tak liczny pochód pierwszomajowy. Kilka tygodni później zmieniło się wszystko.
1 maja mija 15 lat od wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej. Ponad 163 miliardy zł – właśnie tyle z funduszy unijnych trafiło od 2004 r. do Polski (do kasy wspólnoty wpłaciliśmy 53 miliardy). Jaka część tych pieniędzy przypadła naszemu miastu?
Trzynaste emerytury w pierwszej kolejności trafią do emerytów, którzy mają ustaloną wypłatę świadczeń w pierwszych termiach płatności (1 i 5 maja). Mając na uwadze, że te wypadają w dni wolne od pracy, przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wcześniej przekazali środki na emerytury na Pocztę, by pieniądze trafiły w ręce emerytów lub na ich konta jeszcze przed terminem, a to oznacza, że niektórzy już powinni mieć pieniądze na koncie.
6:0 (2:0) pokonali zawodnicy UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski rezerwową drużynę Włókniarza Zelów. Piotrkowski zespół jest wiceliderem tabeli w II grupie piotrkowskiej B-klasy, do pierwszej drużyny traci 5 punktów.
Kierowcy podróżujący krajową jedynką na odcinku Kamieńsk - Radomsko muszą liczyć się z utrudnieniami. Trwają prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy, a ta ruszy tuż po majówce.
Trwa budowa autostrady A1. Wkrótce wyburzony zostanie wiadukt na ulicy Wojska Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim, którym m.in. mieszkańcy gminy Grabica dojeżdżają do centrum miasta, dowożą dzieci do szkół i dojeżdżają do pracy. Gdy wiadukt zostanie zburzony, konieczny będzie dłuższy objazd. To spory problem.
Droga krajowa nr 12 wciąż niebezpieczna dla kierowców. Oprócz tego, że właśnie ta trasa w naszym regionie jest szczególnie przeciążona, to kierowcy nie stosują się tam do obowiązujących ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że zdjęcie nogi z gazu może uratować nam życie.
Bus z lawetą wypadł z jezdni i wjechał do rowu. Do wypadku doszło w środę ok. godz. 14 na drodze krajowej nr 91 na wysokości Rozprzy.
Na A1 i S8 w województwie łódzkim będą dodatkowe ekrany akustyczne. Do tego zobowiązała się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. To efekt działań Najwyższej Izby Kontroli.
Przedstawiciele Najwyższej Izby Kontroli sprawdzili, czy mieszkający przy drodze ekspresowej S8 oraz Autostradzie A1 są odpowiednio zabezpieczeni przed hałasem. Kontrola wykazała znaczne przekroczenie norm w 5 spośród 14 badanych miejsc. Zdaniem pracowników NIK zarządca drogi, czyli GDDKiA, nie podjęła działań, które mają na celu prawidłowe zabezpieczenie akustyczne. W łódzkiej delegaturze NIK w poniedziałek obyła się konferencja prasowa poświęcona tej sprawie.