Rada Plebiscytu Piotr 2010 wybrała tegoroczną Osobowość Roku. Spośród 31 kandydatów wybrano tego jedynego. Statuetkę z rąk przewodniczącego Rady odebrał Marcin Obst - dyrygent i twórca chóru METANOIA p.JPII. Przyznano też statuetki "Piotrusiów".
To nie jest informacja, która może ucieszyć fanów futbolu w naszym regionie. UEFA opublikowała listę ośrodków dla uczestników piłkarskich Mistrzostw Europy, które w 2012 roku odbędą się w Polsce i na Ukrainie. Wśród 21 ośrodków z Polski nie ma ani jednego z województwa łódzkiego.
Jeżeli kandydatem do tytułu Piotra nie musi być ktoś znany z pierwszych stron gazet, ważny polityk czy osoba publiczna, to takim kimś w pierwszej kolejności na tej liście jest Zenon Bartczak. Osobowość Roku 2010, ale także osobowość wielu poprzednich lat.
To koniec świata - tak w skrajnych przypadkach oceniano to co wydarzyło się 9 lat temu w Nowym Jorku. Dziś kolejna rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center i Pentagon.
Ponad 30 osób uczestniczy w sztafecie maratońskiej, która odbywa się dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 10. Główny cel imprezy to promocja biegania wśród dzieci i młodzieży.
Jeszcze w czerwcu budynek Szkoły Podstawowej nr 10 (al. 3 Maja) w Piotrkowie wyłączono z użytkowania. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego uznał jego stan za katastrofalny. Dziś okazuje się, że “Dziesiątka” jest bezpieczna, a uczniowie 1 września mogą bez obaw wrócić do szkoły.
Przegrał zakład, teraz musi pokonać 180 km ze Strykowa do Kamieńska i z powrotem. Wiceminister infrastruktury Radosław Stępień jechał m.in. przez Piotrków i powiat piotrkowski. Nam udało się go spotkać w Rozprzy.
W "Dziesiątce" jednak będą odbywać się lekcje. Budynek Szkoły Podstawowej numer 10 w Piotrkowie, który w czerwcu nadzór budowlany wyłączył z użytkowania z rygorem natychmiastowej wykonalności jest jednak bezpieczny dla uczniów.
W związku z realizacją zdjęć do filmu BITWA WARSZAWSKA 1920 z ruchu wyłączone są niektóre ulice wokół Rynku Trybunalskiego. Jak się okazuje jest to realny problem dla niektórych przedsiębiorców z ulicy Starowarszawskiej.
Od 5 lat skwer u zbiegu ulic Warszawskiej i Barlickiego w Tomaszowie Mazowieckim nosi nazwę 4 czerwca 1989 roku. To pierwszy tego typu przypadek w kraju, aby ulica, park lub skwer upamiętniał wybory sprzed 21 lat.