Wiadukt przy ul. Wojska Polskiego w kierunku Szydłowa i Grabicy został zamknięty w związku z budową autostrady A1. Kierowcy muszą liczyć się z dziesiątkami kilometrów objazdów, z kolei mieszkańcy, którzy wcześniej pokonywali wiadukt pieszo, boją się, że zostaną odcięci od możliwości dostania się na drugą stronę wiaduktu. Rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad przyniosły skutek i powstanie przejście pod autostradą. To jednak nie koniec negocjacji.
Zmiana terminu zamknięcia tunelu przy ul. Twardosławickiej w Piotrkowie.
W związku z budową autostrady A1 wielu kierowców, którzy podróżują w kierunku Łodzi, postanawia pokonać tę trasę korzystając z DK12, co powoduje, że między Piotrkowem Trybunalskim a Srockiem ruch jest zdecydowanie większy, tym samym zwiększa się ryzyko wypadku. Tylko we wtorek na tym odcinku doszło do dwóch zdarzeń drogowych.
W poniedziałek po południu zgodnie z zapowiedziami drogowcy zamknęli wiadukt na ul. Wojska Polskiego, od czwartku z kolei nieprzejezdny ma być tunel na ul. Twardosławickiej. Do końca roku zburzony zostanie także wiadukt na tzw. węźle bełchatowskim.
Zawodnicy UKS Concordii 1909 Piotrków Trybunalski zmierzyli się w sobotę na własnym boisku z rezerwowym zespołem czwartoligowego RKS Radomsko, piotrkowianie po zaciętym pojedynku pokonali swoich rywali 3:2 (1:1).
Policjanci rozpoczęli akcję "Majowy Weekend 2019", mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Funkcjonariusze zwracają uwagę m. in na stan trzeźwości kierowców, przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie czy nieodpowiednie przewożenie dzieci.
Przed laty tak właśnie kończył się każdy z 1-majowych pochodów w Piotrkowie – złożeniem kwiatów przed tablicą upamiętniającą prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego, działacza PPS Kazimierza Szmidta.
Dokładnie trzydzieści lat temu w Piotrkowie miał miejsce ostatni tak liczny pochód pierwszomajowy. Kilka tygodni później zmieniło się wszystko.
1 maja mija 15 lat od wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej. Ponad 163 miliardy zł – właśnie tyle z funduszy unijnych trafiło od 2004 r. do Polski (do kasy wspólnoty wpłaciliśmy 53 miliardy). Jaka część tych pieniędzy przypadła naszemu miastu?
Trzynaste emerytury w pierwszej kolejności trafią do emerytów, którzy mają ustaloną wypłatę świadczeń w pierwszych termiach płatności (1 i 5 maja). Mając na uwadze, że te wypadają w dni wolne od pracy, przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wcześniej przekazali środki na emerytury na Pocztę, by pieniądze trafiły w ręce emerytów lub na ich konta jeszcze przed terminem, a to oznacza, że niektórzy już powinni mieć pieniądze na koncie.