Od września do grudnia 2019 roku w województwie łódzkim z objawami grypy i chorób grypopodobnych do lekarzy trafiło 57 5861 osób, a hospitalizacji wymagało już 137 osób. W województwie wielkopolskim odnotowano już trzy przypadki śmiertelne! Eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy apelują, aby nie lekceważyć żadnych objawów, grypa bowiem niesie za sobą możliwość wystąpienia groźnych dla życia powikłań pochorobowych i nieleczona może doprowadzić do zgonu. Osoby, które jeszcze nie zachorowały, ciągle mogą skorzystać ze szczepień.
W jakim kierunku powinno zmierzać województwo łódzkie? Między innymi na to pytanie starali się odpowiedzieć przedstawiciele samorządów naszego regionu, którzy w środę wzięli udział w spotkaniu konsultacyjnym projektu Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego 2030.
Zakończyła się 3. edycja wojewódzkiego projektu „Łódzkie pełne kultury”. W wydarzeniach edukacyjnych zorganizowanych przez Łódzkiego Domu Kultury wzięło udział blisko 450 mieszkańców województwa łódzkiego.
Przed godz. 8 na drodze krajowej nr 12 w Tuszynie zderzyły się dwa samochody osobowe i ciężarówka.
Silnik o mocy 252 KM, napęd na cztery koła, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,2 sekundy i maksymalna prędkość 250 km/h - takimi osiągami pochwalić się może BMW serii 3 GT, którym poruszają się policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, działający w ramach grupy SPEED. Grupy, której celem jest wyłapywanie kierowców popełniających najbardziej drastyczne wykroczenia na drodze.
Od 6 grudnia wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące tworzenia tzw. korytarza życia dla służb ratunkowych i jazdy „na suwak”. - Przypominamy o nowych zasadach, wyświetlając na wybranych tablicach zmiennej treści stosowne grafiki opatrzone komunikatami – informuje łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Kolejną zbiórkę żywności organizuje Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W ramach akcji w 105 sklepach sieci m.in. Biedronka, Lidl, Carrefour, Tesco, POLOmarket czy Kaufland, ale również w mniejszych sieciach handlowych, staną wolontariusze, którzy będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności. Zbiórka odbędzie się 6 i 7 grudnia.
Od kilkudziesięciu lat 1 grudnia w wielu krajach obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Zakażenie wirusem HIV i zachorowanie na AIDS również w Polsce nadal jest bardzo aktualnym problemem. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, w roku 2018 wykryto w Polsce 1275 zakażeń HIV.
Ponad 80 nowych funkcjonariuszy Służby Więziennej potrzeba w naszym okręgu. Poszukiwane są także kobiety. W samym Piotrkowie przyjętych ma zostać do 14 osób.
Niezdolność do samodzielnej egzystencji to nie to samo co niepełnosprawność. Pojęcia te bardzo często są mylone, jednak różnice między nimi są istotne, szczególnie w kontekście świadczenia uzupełniającego dla osób niesamodzielnych. Pamiętajmy, że to nie stopień niepełnosprawności decyduje o przyznaniu tego świadczenia.