Osoby, które mają przyznane prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy, do czasu osiągnięcia podwyższonego wieku emerytalnego lub na stałe i noszą się z zamiarem przejścia na emeryturę w związku z obniżeniem wieku emerytalnego, powinny najpierw skorzystać z porad doradcy emerytalnego. U doradcy powinny sprawdzić, czy wysokość emerytury nie będzie niższa od obecnie pobieranego świadczenia. To ważne, bo w tym przypadku nie działa zasada korzyści i jeśli wnioskowana emerytura będzie niższa od renty, to w takiej wysokości będzie wypłacana.
Upalne dni wiążą się ze wzmożoną pracą strażaków. Wiele interwencji dotyczyło pożarów nieużytków rolnych. Niestety do rozprzestrzeniania ognia przyczyniała się ludzka bezmyślność.
Od 28 do 30 lipca trwały ogólnopolskie działania policji pod kryptonimem „Prędkość”. W tym czasie na drogach województwa łódzkiego pojawiło się więcej patroli wyposażonych w urządzenia do pomiaru prędkości. Podczas kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, ich stan techniczny, trzeźwość kierujących i posiadanie przez nich wymaganych dokumentów.
Na kolejnych odcinkach dróg zarządzanych przez łódzki Oddział GDDKiA rozpoczynają się prace związane z koszeniem traw. Od 31 lipca do połowy sierpnia ekipy robotników napotkamy na:
Mniej wypadków i rannych niż w roku ubiegłym, za to więcej ofiar śmiertelnych i kolizji. Łódzka policja opublikowała wyniki analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego za pierwsze półrocze 2017 roku.
Sprawa wyszła na jaw dopiero po 30 latach. 36 lat temu w Piotrkowie Trybunalskim zamieniono dwóch chłopców, urodzonych 7 marca 1981 roku. Dziś mężczyźni walczą o zadośćuczynienie. Wstrząsającą historię opisuje "Dziennik Łódzki".
Dokładnie 301 propozycji zadań - w tym 53 z regionu piotrkowskiego - złożyli mieszkańcy województwa łódzkiego w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego na łączną kwotę ponad 48 mln zł. Pod propozycjami zadań zebrano ponad 16 tys. podpisów mieszkańców naszego regionu. Przeważają inicjatywy kulturalne i społeczne - informuje Urząd Marszałkowski.
Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau wysłał pismo do kilkudziesięciu prezydentów miast (w tym Piotrkowa), burmistrzów (w tym Sulejowa) i wójtów w sprawie dekomunizacji. - Zwracam się do Państwa z propozycją wprowadzenia w życie przepisów ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, tak aby zasada partnerskich relacji pomiędzy administracją rządową a samorządową została podtrzymana – czytamy w piśmie.
Blisko 60 tysięcy klientów obsłużyli w ciągu pierwszych pięciu dni doradcy emerytalni w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W województwie łódzkim z usług doradcy skorzystało 3780 klientów. Doradcy wykonali 2830 obliczeń na kalkulatorze emerytalnym.
Biorąc udział w projekcie „Łódzkie w Brukseli – promuje łódzki biznes” - dofinansowanym z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 - przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw budowlanych z województwa łódzkiego mogą uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Budownictwa, Renowacji i Wyposażenia Wnętrz – BATIBOUW 2018, które odbędą się w Brukseli w dniach 22 lutego – 4 marca 2018 r.