Artykuły do tagu: Piotrcovia

Koniec medalowych marzeń Piotrcovii
Nie udało się szczypiornistkom Piotrcovii zrehabilitować za sobotnią porażkę w Jarosławiu. Nasza drużyna doznała drugiej wyjazdowej porażki z rzędu i ma już tylko matematyczne szanse na zajęcie miejsca na podium. Piotrcovia przegrała z walczącym o medal KPR Gminy Kobierzyce aż 21:29 (12:14). W najbliższą sobotę (15 maja) o 15:00 nasz zespół podejmie Start Elbląg.
Dwie wychowanki wzmocnią Piotrcovię
Swoje pierwsze zawodowe kontrakty podpisały dwie wychowanki Piotrcovii - Karolina Jureńczyk i Daria Grobelna. Od przyszłego sezonu będą bronić barw klubu z Piotrkowa
Nie żyje Beata Jendrych, była zawodniczka Piotrcovii
W wieku 51 lat, po długiej chorobie, zmarła Beata Jendrych, którą kibice Piotrcovii mogą kojarzyć również z panieńskiego nazwiska tj. Krężel. Była bardzo zasłużoną zawodniczką piotrkowskiego klubu, z którym zdobywała medale Mistrzostw Polski oraz występowała w europejskich pucharach.
Zgubione punkty w Jarosławiu
Nie tak to miało wyglądać. Piłkarki ręczne Piotrcovii zostawiły komplet punktów w Jarosławiu i do minimum zredukowały swoje szanse na zajęcie medalowego miejsca na koniec sezonu w żeńskiej PGNiG Superlidze. Nasza drużyna zagrało słabą pierwszą połowę, którą przegrała różnicą pięciu trafień - 16:21. W drugiej rzuciła się do odrabiania strat, ale zabrakło czasu.
Hanna Yashchuk zawodniczką Piotrcovii
MKS Piotrcovia poinformowała o kolejnym wzmocnieniu. Tym razem do drużyny Krzysztofa Przybylskiego dołącza doświadczona rozgrywająca i reprezentantka Białorusi, która miejmy nadzieję wypełni lukę po opuszczającej Piotrków z końcem sezonu, Romanie Roszak.
Czuć zapach medalu! Piotrcovia wygrywa z Perłą Lublin
Piłkarki ręczne Piotrcovii zrobiły duży krok w kierunku medalu mistrzostw Polski. We własnej hali wygrały arcyważne spotkanie z MKS Perłą Lublin 27:26 (12:10) po niezwykle wyrównanym i nerwowym meczu. To druga w tym sezonie domowa wygrana z wielokrotnym mistrzem Polski. Na zdjęciach mecz uwiecznił Radomir Illinicz.
Piotrcovia uległa Zagłębiu
Przez 45 minut meczu w Lubinie ręce same składały się do oklasków, a Karolina Sarnecka grała najprawdopodobniej mecz życia. Mecz piłki ręcznej trwa jednak 60 minut. Piotrcovia przeszła w ostatnim kwadransie drogę z nieba do piekła, przegrywając aż 21:28 (12:11) mecz 22. Serii PGNiG Superligi.
Jak transfery czołowych zawodniczek, wpłyną na formę Piotrcovii?
Poważne ruchy kadrowe na najbliższy sezon szykują się w MKS Piotrcovii. Zespół ma opuścić kilka zawodniczek, a ich miejsce zajmą nowe szczypiornistki. Jak te transfery wpłyną na obecną i przyszłą formę klubu? Rozmawialiśmy o tym z Agatą Cecotką (Wypych), która w zespole z Piotrkowa Trybunalskiego spędziła 14 lat, będąc czołową postacią klubu.
Koronawirus w drużynie Piotrcovii. Najbliższy ligowy mecz odwołany
W związku z kilkoma przypadkami zachorowania na COVID-19, wykrytymi w naszym zespole, decyzją Komisarza PGNiG Superligi Kobiet, sobotni mecz z Piłka Ręczna Koszalin zostaje odwołany i przeniesiony na inny termin.