TERAZ5°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

EDK także z Piotrkowa

K.Rudzki
Krzysztof Rudzki wt., 5 kwietnia 2022 09:40
Ponad 40 kilometrów pieszej nocnej wędrówki w milczeniu w towarzystwie rozważań kolejnych stacji drogi krzyżowej - taka jest idea EDK. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyrusza już w najbliższy piątek, także z Piotrkowa.
Zdjęcie
Autor: Fot. EDK/profil facebookowy

EDK w Piotrkowie organizowana jest od 2014 roku. Trasy liczą ponad czterdzieści kilometrów i są pokonywane przez całą noc. Idącym w milczeniu uczestnikom będą towarzyszyły rozważania kolejnych stacji drogi krzyżowej.

Do tej pory wyzwaniem EDK było przejście 40 km nocą, w samotności i skupieniu. Sam trud wędrówki wydawał się wielki. Teraz to za mało. Nie chodzi o to, aby przejść trasę, ale o to, aby ją pokonać i stać się pięknym człowiekiem. Od dzisiaj miarą EDK nie są kilometry, ale zmiana, która się dokona w człowieku – piszą organizatorzy na oficjalnej stronie internetowej EDK.

W Piotrkowie do wyboru jest w tym roku pięć tras:

  • "Czerwona - Chrystusa Cierniem Koronowanego" - Piotrków Trybunalski-Paradyż (43 km)
  • "Zielona - sługi bożej Wandy Malczewskiej" - Piotrków Trybunalski-Parzno (42 km)
  • "Niebieska - św. Aleksego" - Piotrków Trybunalski-Przedbórz (48 km)
  • "Żółta - św. Idziego" - Piotrków Trybunalski-Inowłódz (48 km)
  • "Złota - Matki Bożej Śnieżnej" - Piotrków Trybunalski-Kamieńsk (51 km)

 

 

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy 8 kwietnia. Już tradycyjnie EDK rozpocznie się od mszy świętej, która o godz. 19.00 zostanie odprawiona w kościele akademickim Panien Dominikanek. Po eucharystii nastąpi indywidualny wymarsz na poszczególne trasy.

 

Szczegółowe informacje o projekcie oraz zapisy dostępne są na stronie www.edk.org.pl.

Komentarze 2

reklama

Dla Ciebie

5°C

Pogoda

Kontakt

Radio