Złoty medal seniorskich mistrzostw Polski dla Wiktorii Guść

Piątek, 10 grudnia 20214
To historyczny sukces dla piotrkowskiego pływania, klubu UKS Delfin oraz samej 17-letniej Wiktorii Guść. Piotrkowianka wywalczyła pierwszy w karierze seniorski złoty medal. Wiktoria triumfowała na dystansie 200 m st. zmiennym podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów 17–18 lat.

Zawody zorganizowano w Bydgoszczy  w pierwszych dniach grudnia, a mistrzostwa rozgrywano na krótkim, czyli 25-metrowym, basenie. 17-letnia Wiktoria Guść swój pierwszy seniorski złoty medal w imprezie tej rangi zdobyła na dystansie 200 metrów st. zmiennym. Piotrkowianka uzyskała czas 2:11,26.

To nie tylko pierwszy taki sukces Wiktorii, ale również pierwszy w historii klubu UKS Delfin Piotrków Trybunalski seniorski złoty medal Mistrzostw Polski - podkreśla Robert Bednarek, trener UKS "Delfin".

Rozgrywane w Bydgoszczy mistrzostwa były dla piotrkowskiej pływaczki niezwykle udane.

W kategorii OPEN do złota na 200 m st. zmiennym Wiktoria dorzuciła jeszcze srebrny medal na 400 m st. dowolnym, dwa razy (na 400m st. zmienny i 200m st. dowolny) znalazła się tuż za podium, a na dystansie 100 m st. dowolnym zajęła piąte miejsce.

Z kolei w kategorii 17–18 lat Wiktoria wywalczyła w sumie pięć medali: złoty (200m st. zmienny), trzy srebrne (200 i 400m st. dowolny oraz 400m st. zmienny), jeden brązowy (100m st. dowolny).