Advertisement

Zebrali ponad 32 tys. złotych dla pana Łukasza

ePiotrkowRegion Niedziela, 05 grudnia 202155774
Licytacje, słodki bazarek, wystawa rękodzieła i świąteczne melodie towarzyszyły finałowi akcji „Pomóżmy Łukaszowi wstać!”, który zorganizowano w niedzielę w Srocku. W powrocie do zdrowia pomaga mu rodzina, znajomi, sąsiedzi i zupełnie obcy ludzie niesieni odruchem serca. Dzięki wspólnemu wysiłkowi na leczenie pana Łukasza udało się zebrać 32 tys. 123 złotych i 4 groszy.

Ładuję galerię...

Łukasz Tabała z gminy Moszczenica w sierpniu tego roku uległ poważnemu wypadkowi. Podczas podróży samochodem uderzył w niego pijany kierowca, całkowicie rozbijając pojazd 37-latka.


Lekarze wygrali walkę o życie mężczyzny, a teraz jego rodzina i bliscy robią wszystko, by pomóc mu wrócić do pełnej sprawności. 37-latek już rozpoczął rehabilitację i stopniowo stan jego zdrowia się poprawia, ale przed nim kolejne kosztowne terapie, które łącznie mogą pochłonąć 200 tys. złotych.


Od samego początku Łukasza i jego rodzinę otoczyli opieką najbliżsi, a także przyjaciele i lokalna społeczność. Rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl, wystartowała facebookowa grupa „Pomóż Łukaszowi”, a nawet powołano społeczny komitet.


Zwieńczeniem tych działań było niedzielne wydarzenie, którego inicjatorami byli uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Srocku, do której uczęszcza córka pana Łukasza.


Nasze szkolne koło wolontariatu, samorząd uczniowski oraz cała szkolna społeczność chce pomagać innym, więc corocznie organizujemy i włączamy się w różne akcje charytatywne. W tym roku wsparcie okazało się potrzebne jednemu z nas, więc w sposób naturalny postanowiliśmy pomóc — mówi dyrektor placówki Iwona Pałygiewicz.

W organizacji akcji szybko włączyły się inne szkoły z terenu gminy Moszczenica, a także podstawówka z Proszeniu czy wolontariusze z piotrkowskiej Widzialnej Ręki. Z kolei osoby prywatne i firmy z całego kraju przekazały przedmioty na licytacje.


Cały czas trwa liczenie zebranych pieniędzy, ale mieszkańcy ziemi piotrkowskiej chętnie pomagali i pierwsze szacunki wskazują, że może być ona naprawdę imponująca.


Pomagali wszyscy, również przedstawiciele moszczenickiego i powiatowego samorządu, na czele ze starostą Piotrem Wojtysiakiem oraz wójtem Marcelim Piekarkiem. Samorządowcy wsparli akcję, licytując olbrzymi kosz ze słodyczami. Starosta oraz wójt podziękowali organizatorom za ich pracę i z okazji przypadającego 5 grudnia Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, podarowali im wylicytowane słodkości.


W skalę ludzkiego zaangażowania i dobra, otrzymanego od często zupełnie obcych osób wciąż nie do końca dowierzają pan Łukasz i jego żona. - Rozmawiałam z nimi telefonicznie i on rzeczywiście jest w szoku. Nie może uwierzyć, że tylu ludzi poświęca swój czas, żeby mu pomóc — mówi Marta Robert, krewna Łukasza Tabały.


Pan Łukasz cały czas ma problemy z mówieniem, ale z pomocą żony napisał list, w którym opisuje postępy w leczeniu oraz dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc.


Sprawiliście, że możemy skupić się na tym, co w tej chwili jest najważniejsze. Wspieracie nas duchowo, finansowo, pomagacie w załatwianiu przeróżnych formalności. Nie wiemy, czy kiedykolwiek uda nam się za to wszystko odwdzięczyć, ale będziemy próbować. Jeśli kiedykolwiek ktoś z Was będzie potrzebował pomocy, nie wahajcie się przyjść do nas — piszą Łukasz i Wiola Tabałowie.

Panu Łukaszowi i jego rodzinie wciąż można pomagać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Cały czas trwają także internetowe licytacje na grupie „Pomóż Łukaszowi”.


Zainteresował temat?

5

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pytej ~Pytej (Gość)06.12.2021 11:06

A sprawca wypadku bogaty człowiek i nic? Ludzie muszą się składać przy tej olbrzymiej drozyznie i biedzie która rolewa się na nasz kraj

101


Hmmm ~Hmmm (Gość)06.12.2021 11:23

Super inicjatywa. Brawo. Tylko szkoda, że za leczenie nie płaci pijany sprawca wypadku, a rodzina, znajomi i dobrzy ludzie. Rodzina p. Łukasza powinna dostać pieniądze na rehabilitację sądownie - licytacja majątku sprawcy.

110


Tolo ~Tolo (Gość)05.12.2021 18:14

Super pomysł! brawo! Szkoda, że bez maseczek:(

52


antysy. ~antysy. (Gość)05.12.2021 17:01

Słowa uznania dla organizatorów. akcji. Oby więcej takich ludzi jak Wy.

100


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat