Advertisement

Zajęcia dla dzieci - programowanie i robotyka. Czy warto zapisać swoje dziecko?

Region Czwartek, 16 września 20210
Rok szkolny właśnie się rozpoczął! Ten ostatni był dla nas bardzo wyjątkowy i ten też również nie daje nam gwarancji na normalność. Jak w takim razie zadbać o nasze dzieci i ich edukację? Czy warto zapisać swoje dziecko na dodatkowe zajęcia dla dzieci? A jeżeli tak to na jakie?
Zajęcia dla dzieci - programowanie i robotyka. Czy warto zapisać swoje dziecko?

Z takimi pytaniami mierzą się właśnie wszyscy rodzice. Jest nadal wiele niewiadomych, jak ten rok będzie wyglądał. Więc tym bardziej nasze dzieci będą potrzebowały kontaktu z innymi rówieśnikami, jak i wspólnego rozwoju. Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci, dlatego też są świetnym rozwiązaniem- to po pierwsze małe grupy, w których uczą się dzieci, a po drugie jakościowa edukacja! Na rynku jest wiele zajęć, które są naszym dzieciom potrzebne- angielski, zajęcia ruchowe, ale także zajęcia z programowania, robotyki czy komputerów. Ostatnie 2 lata szczególnie pokazały, jak ważny jest rozwój kompetencji cyfrowych wśród dzieci.

 

STRONA DO ZAPISÓW: Zajęcia pozalekcyjne Łódzkie - TwojRobot Tel. 600 380 780

 

 

Zajęcia z programowania i robotyki dla dzieci- TwojRobot.pl

 

Od kilkunastu lat firma TwojRobot.pl prowadzi zajęcia z robotyki i programowania dla dzieci. Jednak właściciele przyznają, że ostatnie lata pokazują najbardziej, jak ważne są te kursy dla dzieci. Po pierwsze już praktycznie w każdym zawodzie niezbędne są umiejętności związane z komputerami, aplikacjami, różnymi programami. Po drugie rodzice coraz częściej widzą to zapotrzebowanie i z roku na rok wysyłają coraz więcej dzieci na kursy właśnie związane z nowymi technologiami.

 

Zajęcia w miastach Piotrków Trybunalski i Sulejów

 

Zajęcia robotyki i programowania w miastach Piotrków Trybunalski i Sulejów startują także w nowym roku szkolnym. W ofercie dostępne są kursy robotyki, kursy programowania z robotami LEGO Inventor- NOWOŚĆ oraz kursy programowania w świecie Minecraft. Oferta szczegółowa dostępna jest na stronie Zajęcia pozalekcyjne Łódzkie - TwojRobot

 

Co ważne! Zanim rodzic zapisze swoje dziecko na kurs może spróbować, które zajęcia będą najlepsze dla jego dziecka. Jest to możliwe na bezpłatnych lekcjach pokazowych, które odbywają się we wrześniu. Lekcje dostępne są w terminach 20,23,25 września oraz 2 października. Jednak liczba miejsc jest ograniczona. Zapisywać można się telefonicznie lub przez stronę. Telefon 600 380 780

 

 

 

 

Czego dzieci uczą się na zajęciach z robotyki i programowania?

 

Jak się okazuje kursy robotyki, czy programowania to nie tylko nabywanie umiejętności programowania przez dzieci. To także spektrum innych kompetencji, które zdobywają dzieci podczas specjalnie przygotowanych zajęć. Zajęcia i metodyka opracowana przez firmę TwojRobot.pl składa się z trzech części: budowania robota, następnie jego programowania i na koniec z dobrej zabawy. To powoduje, że podczas zajęć dzieci uczą się logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, umiejętności manualnych, ale i współpracy w grupie, czy pracują nad polepszeniem koncentracji i skupienia. Ponadto wszystkie zajęcia przygotowane są w formie dobrej zabawy, co zwiększa motywację i zaangażowanie dzieci. Dlatego też wiele uczestników zajęć TwojRobot.pl później chętnie bierze udział w zawodach sumo robotów organizowanych co roku na Politechnice Warszawskiej.

 

Tym bardziej taka formuła powoduje, że dzieci nabierają kluczowych kompetencji XXI wieku, co wpłynie na łatwiejszy start na rynku pracy w przyszłości. Tym samym warto zastanowić się, czy szczególnie w tak wyjątkowym okresie nie warto zadbać o edukację dziecka tą prywatną i w kameralnym gronie innych uczestników.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat