Advertisement

Wyróżnienia dla młodych artystek z Piotrkowa

ePiotrkow Środa, 09 grudnia 202026070
Łódzki Dom Kultury rozstrzygnął wojewódzki konkurs plastyczny ROSmalowani pt. Moja piękna okolica – plastyczna interpretacja „małej ojczyzny" pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber. Wśród laureatów konkursu znalazły się podopieczne Ośrodka Edukacji Artystycznej i Ośrodka Działań Artystycznych.

Ładuję galerię...

Młodzi artyści w ramach konkursu mieli pokazać w swoich pracach plastycznych, to co uważają za najpiękniejsze wokół nich - w ich „małej ojczyźnie". Mógł to być zachwycający pejzaż (wiejski i miejski), piękne drzewo, dostojny zabytek, widok za oknem, miejsce ze wspomnień lub marzeń. Po prostu pokazać to, co jest bliskie ich sercu...

 

Na konkurs wpłynęło 306 prac, spośród których Jury w składzie: dr Beata Marcinkowska (ASP), dr Monika Czarska (PŁ) i Jacek Świgulski (ŁDK) oceniło nadesłane prace i wyłoniło 62 laureatów.

 

Laureatkami tego konkursu zostały dwie piotrkowianki - Wiktoria Kowalska (I miejsce w kategorii wiekowej 16-18 lat) i Zuzanna Filipek (II miejsce w kategorii wiekowej 13-15 lat). Dziewczęta od ponad dwóch lat uczęszczają na zajęcia plastyczne "Otwarta pracownia ODA", organizowane przez Ośrodek Działań Artystycznych.

 

Wyróżnieni zostali również uczestnicy warsztatów plastycznych w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury: Weronika Buczkowska, Oliwia Kitowska i Daria Ulcyfer (w katagorii 7-9 lat).


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Komentowanie zostało wyłączone.
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat