Advertisement

Walczą o bycie Mistrzem ortografii (ZDJĘCIA)

Piątek, 23 września 20223
Etap rejonowy Dyktanda Wojewódzkiego dla Maturzystów pn. "Łódzkie Pamięta" odbył się w 5 Centrach Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego, również w tym, zlokalizowanym w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

Chcemy pokazać piękno języka ojczystego, promować poprawną polszczyznę i Województwo Łódzkie. Mam nadzieję, że co roku będzie kolejna edycja i będzie się to rozwijało. W przedsięwzięciu biorą udział placówki podlegające pod Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego - tłumaczy Iwona Buchalska, dyrektor piotrkowskiego Centrum.

W Piotrkowie do pisania przystąpiło kilkadziesiąt osób.

U mnie z ortografią zawsze było dobrze, nigdy nie miałam problemów, dlatego wzięłam udział. Czuję się na siłach - mówiła jedna z uczestniczek.

W większości maturzyści zostali zachęceni do wzięcia udziału w dyktandzie przez nauczycieli języka polskiego. Ale byli też tacy, którzy informację o ortograficznych zmaganiach znaleźli w Internecie.

Ja o dyktandzie przeczytałem na Facebooku i pomyślałem sobie dlaczego nie spróbować. Byłem już na dyktandzie piotrkowskim. Było źle, ale daję radę. Może tym razem się uda - opowiada jeden z maturzystów.

W etapie wojewódzkim weźmie udział po 5 osób z każdego rejonu. Nagrody otrzymają uczestnicy, którzy zajmą I,II i III miejsce. Ponadto jury przyzna 2 wyróżnienia.

Etap wojewódzki również odbędzie się w Piotrkowie. Jesteśmy głównym organizatorem i etap wojewódzki odbędzie się również w naszej placówce. Laureaci etapu rejonowego otrzymają wyniki 3 października, a finałowe zmagania odbędą się 21 października. Wtedy też dowiemy się kto został mistrzem ortografii - nadmienia Sylwia Kubicka, rzecznik prasowy piotrkowskiego Centrum.

Uczestnicy w każdym mieście pisali ten sam tekst, przygotowany przez dr hab. Macieja Malinowskiego. W Piotrkowie czytał go Robert Kornacki.

 

 

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Siema Heniu ~Siema Heniu (Gość)23.09.2022 21:35

Piękny tekst. Postarał się Pan Malinowski i dobrze...

10


SicMundusCreatusEst ~SicMundusCreatusEst (Gość)23.09.2022 17:41

Boże chroń licealistki! Bez tych pięknych dam życie nie byłoby kolorowe.

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat