Upalny weekend na "Słoneczku". Pomimo zakazu ludzie wciąż wchodzą do wody

Niedziela, 16 lipca 202360
Trwa najcieplejszy weekend tego lata. Piotrkowianie szukają różnych sposobów na ochłodę. Część z nich ponownie zdecydowała się przyjść na kąpielisko "Słoneczko", gdzie nadal obowiązuje zakaz kąpieli.

Ładuję galerię...

W ostatnich tygodniach piotrkowski sanepid regularnie bada jakość wody na "Słoneczku". Najnowsze wyniki z 14 lipca pokazują, że wciąż w wodzie znajdują się bakterie Enterokoki. Wystawione tablice z napisem: zakaz kąpieli, czy widoczna czerwona flaga nie odstraszają przybyłych plażowiczów przed wejściem do brudnej wody.

Zdecydowałam się tu przyjść, bo jest ciepło. Wczoraj było tu o wiele więcej osób, myślę, że popołudniu też przyjdą. Jak widać ludzie się nie boją. Czemu mam się bać zakazu kąpieli? Wczoraj byłam i nic mi się nie stało - mówi jedna z plażowiczek.

Nie był to odosobniony przypadek. Wiele rodzin z dziećmi wchodziło do wody, nie widząc w tym żadnego zagrożenia dla własnego zdrowia.

Nigdy tutaj nie byłem, więc chciałem zobaczyć, jak to tutaj wygląda. Jakoś nie boję się zakazu kąpieli. Myślę, że mi i moim dzieciom nic nie stanie - mówi plażowicz.

Jednak nie wszyscy zdecydowali się na wejście do wody. Wśród przybyłych na plaże, byli też tacy, którzy postanowili się tylko poopalać, poleżeć i odpocząć.

Niestety ze względu na zakaz wejścia do wody nie przyjechałam się tutaj kąpać. Uważam, że ludzie, którzy wchodzą do wody są nieodpowiedzialni, tym bardziej wpuszczając małe dzieci. Jest zakaz, to trzeba się stosować. Jednak niektórzy go łamią. Dorośli chcecie, to kąpcie się, ale dzieci lepiej jakby poleżały na plaży - dzieli się swoją opinią jedna z plażowiczek.

Przypominamy, że enterokoki powodują m.in. objawy chorobowe charakterystyczne dla zatruć pokarmowych czy zapalenie pęcherza. Ponadto mogą przedostać się do krwiobiegu, powodując posocznicę oraz zakażenia wielu narządów.

 

Kolejne badanie wody na "Słoneczku" zaplanowano na 17 lipca.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (60)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mieszkaniec P.T. ~mieszkaniec P.T. (Gość)18.07.2023 07:11

Baseny na przy ulicy Żwirki mają powstać w przyszłym roku.Mam nadzieję,że tak się stanie wybory tuż tuż.A to była obietnica pana Prezydenta.I mam nadzieję ,że nie będzie to głębokość 1,20m jak to mówią nie którzy pracownicy Osir,bo to lekka kpina z ludzi by była.

30


stefan ~stefan (Gość)16.07.2023 20:59

fajnie w tym bajorku nie ma bakterii tylko w sezonie na "morsowanie"
podziwiam ludzi ktorzy przyjezdzaja tu autami zamiastr pojechac nad zalew sulejowski bądź ciesznowice

41


Wzburzony ~Wzburzony (Gość)18.07.2023 06:45

Pozamykać wszystko. Najlepiej. Do basenów TP wsypują jakieś domestosty czy inne, to tam nie da się? Pozamykać, to rozwiązanie.

31


go?ć_jan ~go?ć_jan (Gość)17.07.2023 20:55

Słyszałem że ktoś tam kilka dni temu utonął. Czy to prawda?

50


dekkers ~dekkers (Gość)17.07.2023 21:45

Dobrze, że śnieg nie pada - wyobrażacie sobie odśnieżać w taki upał...

50


Vixa ~Vixa (Gość)17.07.2023 20:26

Ale to jest słoneczko dla morsów,a dla państwa patologi jest przydrożna kałuża

50


Taluga ~Taluga (Gość)17.07.2023 19:19

Nikogo to już nie dziwi że ludzie się kąpią to nie wina ich a tych którzy do tego doprowadzili i co rok ten sam problem jest

51


Doda ~Doda (Gość)16.07.2023 15:23

Koszty drogi dojazdowej do słoneczka,pokryły by budowę dwóch basenów, ale widać że deweloperka ma tu więcej do powiedzenia,

251


beznadzieja ~beznadzieja (Gość)17.07.2023 13:47

Nie moje małpy, nie mój cyrk, ale coś tam jednak powiem. To nie sztuka "działać" poprzez zakazy i mandaty. To akurat każdy idiota potrafi. A co zrobiły władze, żeby w tym bajorku była czysta woda i nie było "kwitnącego" syfu???

61


Dudur ~Dudur (Gość)16.07.2023 22:53

Jest zakaz kąpieli, wy jako portal o tym informujecie to pytanie czy przekazujecie informacje oficjalnie na policję i straż miejską? Kto później będzie płacił za leczenie tych ludzi? To idzie ze wspólnej kasy. Niech się kąpią w czym chcą tylko niech płacą za swoje zdrowie z własnej kieszeni.

81


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat