Ukradli setki litrów paliwa, zostali namierzeni

PolicjaTomaszów Poniedziałek, 22 lutego 20210
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Czerniewicach w powiecie tomaszowskim zatrzymali dwóch mieszkańców Wołomina odpowiedzialnych za kradzież blisko tysiąca litrów paliwa ze stacji paliw. Pomogła właściwa reakcja świadków.
fot.: pixabay fot.: pixabay

Pracownik stacji paliw położonej przy trasie S8, w rozmowie z dyżurnym policji, twierdził, że na stację przyjechało dwóch mężczyzn, w których obsługa rozpoznała sprawców kradzieży paliwa. Według zgłaszającego ci sami mężczyźni w pierwszych dniach stycznia ukradli prawie tysiąc litrów oleju napędowego. Oficer dyżurny natychmiast skierował na miejsce policyjny patrol, pozostając jednocześnie w kontakcie ze zgłaszającym. Wtedy otrzymał kolejną informację, iż mężczyźni po zakupach odjechali trasą S8 w kierunku Warszawy. Świadek wraz z innym pracownikiem stacji pojechał za dostawczakiem mężczyzn, informując na bieżąco dyżurnego o swoim położeniu. Ten postanowił powiadomić policjantów z Rawy Mazowieckiej, którzy monitorowali trasę S8 w poszukiwaniu wskazanego samochodu. Finałem skoordynowanych działań było zatrzymanie na terenie Mszczonowa do kontroli drogowej wskazanego pojazdu. W części bagażowej dostawczego iveco policjanci znaleźli plastikowy zbiornik o pojemności tysiąca litrów oraz inny sprzęt służący do przepompowywania paliwa. Przy takich dowodach, dwaj mieszkańcy Wołomina w wieku 26 i 30 lat przyznali się do kradzieży z początku roku.

 

Pojazd wraz ze sprzętem służącym do przestępczej działalności został zabezpieczony w policyjnym depozycie. Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do komisariatu w Czerniewicach, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży oleju napędowego o wartości ponad 4000 złotych. Za przestępstwo kradzieży grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat