Advertisement

Taczka z obornikiem w biurze PiS. Protest rolników z powiatu piotrkowskiego

Strefa FM Środa, 07 października 202020809154
Rolnicy w całej Polsce wyrażają swój sprzeciw dotyczący "Piątki dla zwierząt". Akcja została przeprowadzona także w Piotrkowie, a konkretnie w Rynku Trybunalskim przed biurem poselskim Prawa i Sprawiedliwości.

Ładuję galerię...

Rolnicy mają dość, bo ich zdaniem, jeżeli ustawa zostanie przegłosowana, nastąpi destrukcja polskiego rolnictwa. - Przede wszystkim chcemy zwrócić uwagę posłom PiS na ich niewłaściwe zachowanie. To są nasi przedstawiciele w parlamencie i powinni dbać o dobro swoich wyborców. My upominamy się o swoje i przywołujemy ich do porządku. Dzisiaj rolnicy w całym kraju wyjeżdżają na drogi. My jesteśmy pod biurem poselskim. Chcemy, aby społeczeństwo nas w tym poparło. Nie blokujemy dróg, tylko przyszliśmy do osób, które decydują o tym, co dzieje się w Polsce - mówi Janusz Terka, rolnik z powiatu piotrkowskiego.

 

Rolnicy z powiatu piotrkowskiego wnieśli do biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości taczkę z obornikiem. - Obornik to coś brzydkiego, a posłowie nam rolnikom robią brzydkie rzeczy - dodaje Janusz Terka.

 

Do protestujących rolników wyszedł radny Łukasz Janik, który zaproponował spotkanie rolników z posłem Antonim Macierewiczem. Najprawdopodobniej odbędzie się ono w najbliższy poniedziałek.


Zainteresował temat?

16

7


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (154)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

97-300 97-300ranga11.10.2020 11:07


Narodowe skrzydło PZPR-u / Protest rolników jest sztuczny.

00


gość_gość ~gość_gość (Gość)10.10.2020 11:57

PiS poprostu dał rolnikom za dużo pieniędzy i w głowach im się poprzewracało.Mogli głosować na PO wtedy mieliby rarytas.Jakie odszkodowania za covid czy susze.To jest ryzyko zawodowe.Raz jest gorzej a raz lepiej.Kto dobrze zarządza rolnictwem ten zawsze będzie na plus.Rolnicy po prostu przyzwyczaili się że żyją z dotacji a nie z rolnictwa.

12


Pioter ~Pioter (Gość)07.10.2020 15:37

Z jednej strony popieram polskich rolników i szanuję ich za ich pracę. Z drugiej strony pis powini wprowadzić tą swoją dziwną ustawę a rolnicy niech mają nauczkę.
Pan Terka, z tego co mi wiadomo, pochodzi z gminy Łęki Szlacheckie. Z całym szacunkiem do tego pana. Poparcie dla pisu w gminie Łęki Szlacheckie: do Sejmu - 71,3%; do Senatu - 68%; wybory prezydenckie - 77,78% na Dude.
W takiej sytuacji, przestaje mi być szkoda tych rolników.

223


srifjoe ~srifjoe (Gość)08.10.2020 13:53

skonczcie ta gownoburze ze to wies głosowala na pis. to ludzie z miasta ktorzy mieszkaja na wsi glosowali na pis!!!!!!!! u mnie na wsi mieszka ok 400 osob z czego 350 nie ma nic wspolnego z rolnictwem. wiec o czym my wogole mowimy????????

43


97-300 97-300ranga07.10.2020 20:29

Chłopom zawsze mało i mało , kto stoi za tym wygłupem, kto jest inspiratorem tej garstki chłopstwa?

613


wkurzony ~wkurzony (Gość)08.10.2020 17:32

Głosowaliście na pis to macie

72


bolek i lolek ~bolek i lolek (Gość)08.10.2020 10:12

Może wreszcie cokolwiek dotrze (a może już dotarło, choć...) do "twardego elektoratu", kogo sobie wybrali... Bo zwykłe tłumaczenia ludzi myślących i w miarę inteligentnych, zawsze spełzały na niczym... Dopiero teraz się "biedni" zorientowali, że cały czas byli i są okłamywani, indoktrynowani przez jedyną słuszną telewizję z zakłamanymi wiadomościami itd. W pewnym sensie to cieszy, bo może jaśnie nam panujący stracą "kilku" fanów i wyborców ;-) Miejmy taką nadzieję, bo ona umiera ostatnia.

156


gość_yt ~gość_yt (Gość)07.10.2020 22:48

Pis nie ma. Co szukać już na piotrkowskiej wsi. Oszukali i wyzyskali rolników. Niech przepadną.

116


gość_jd ~gość_jd (Gość)08.10.2020 08:54

Chłopu nie zależy w jakiej Polsce żyje i kto nią rządzi! Wystarczy aby dostawał kasę tak było w PRL-u i jest obecnie

113