Advertisement
artykuł sponsorowany

Praca w opiece seniora – czy to się opłaca?

Czwartek, 09 września 2021
Rynek pracy zmienia się z roku na rok. O ile jeszcze kilkanaście lat temu znalezienie jakiejkolwiek pracy było ogromnym problemem, o tyle teraz to pracodawcy zaczynają mieć kłopoty ze znalezieniem odpowiednich kandydatów. Dotyczy to zarówno rynku polskiego, jak i innych krajów Unii Europejskiej. Wszystkiemu winny jest niż demograficzny, w wyniku którego na rynek pracy wchodzi mniej osób, niż przechodzi na emerytury.
Praca w opiece seniora – czy to się opłaca?

Jedną z branż, gdzie z roku na rok, rośnie liczba wakatów jest opieka dla seniora. Europejskie społeczeństwo bardzo szybko się starzeje w wyniku czego dynamicznie rośnie udział osób w wieku 80+. Niestety wiele z nich z czasem traci zdrowie i co za tym idzie możliwości samodzielnego życia. Potrzebna jest opieka, która w zależności od potrzeb seniora może trwać, od kilku godzin w tygodniu, aż do całej doby. Warunki pracy w opiece seniora są bardzo zróżnicowane w zależności o jakim kraju mówimy.

 

W zamożnych Niemczech, gdzie zapotrzebowanie na opiekę dla seniora jest bardzo duże i rośnie w bardzo szybkim tempie, można liczyć na lepsze warunki niż w Polsce, gdzie możliwości ekonomiczne społeczeństwa są niższe oraz zapotrzebowanie na opiekunki seniora mniejsze. Podczas gdy opiekunka seniora w Polsce może liczyć na maksymalnie kilka tysięcy złotych pensji, to opieka dla seniora w Niemczech wiąże się z dochodami w okolicach nawet 8500 zł netto na miesiąc. Dodatkowo opiekunka ma zapewnioną darmową kwaterę oraz wyżywienie, dzięki czemu może odkładać większość zarobionych pieniędzy.

 

Aby sprawdzić oferty pracy w opiece seniora wejdź na stronę: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat