Pościg za skradzionym samochodem na ulicach Piotrkowa

Poniedziałek, 16 stycznia 202311
W Piotrkowie ujęto mężczyznę, który w Berlinie ukradł hyundaia i uciekał nim po polskich drogach. Zanim doszło do zatrzymania kierowcy, ten "popisał się" rajdem po ulicach miasta.
Fot. KMP Piotrków Fot. KMP Piotrków

 

Do zdarzenia doszło w piątek. W godzinach porannych dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w rejonie węzła Rzgów może znajdować się skradziony samochód osobowy. Z podanej informacji wynikało, że pojazd został minionej nocy skradziony w Berlinie. Na miejscu pojawili się wywiadowcy, którzy rozpoczęli poszukiwania czarnego hyundaia santa fe z zagranicznymi tablicami rejestracyjnymi.

 

W międzyczasie funkcjonariusze dowiedzieli się, że pojazd porusza się ze znaczną prędkością i zmierza w kierunku Piotrkowa. Policjanci w okolicy ronda na DK12 zauważyli hyundaia w kolorze czarnym, jednak pojazd posiadał tablice rejestracyjne o polskim wyróżniku. Wywiadowcy nie dali się zwieść i podjęli pościg za pojazdem, który jechał w kierunku miasta.

Policjanci na wiadukcie zablokowali kierowcy zjazd na S8, jednocześnie wskazując sygnały do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna pomimo tego kontynuował jazdę z nadmierną prędkością, wykonując przy tym niebezpieczne manewry. Widzący całą sytuację, kierowcy pojazdów ciężarowych jadących w obu kierunkach ulicą Łódzką, zatrzymali pojazdy na tej samej wysokości, uniemożliwiając dalszy przejazd. Kierowcy hyundaia jednak to nie powstrzymało. Wjechał z impetem na chodnik, omijając pojazdy i kontynuował ucieczkę - relacjonuje asp. sztab. Izabela Gajewska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.

W pewnym momencie kierowca skradzionego suva, widząc jadący z naprzeciwka patrol ruchu drogowego, wjechał na pobliską stację paliw i uderzył w zaparkowany na miejscu pojazd ciężarowy. Kierowca wysiadł z auta i kontynuował ucieczkę pieszo, przeskakując przez ogrodzenie. Wywiadowcy kontynuowali pościg i już po chwili 44-latek był w rękach stróżów prawa.

Po sprawdzeniu okazało się, że hyundai to skradziony pojazd, a założone tablice rejestracyjne pochodzą od innego samochodu. Funkcjonariusze w odzieży 44-latka znaleźli też torebkę z zawartością białego proszku, który po sprawdzeniu testerem narkotykowym dał wynik w kierunku amfetaminy - dodaje Izabela Gajewska. 

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Usłyszał już prokuratorski zarzut kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. 44-latek odpowie też za inne popełnione przestępstwa, a sprawa ma charakter rozwojowy.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

3


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Fejk ~Fejk (Gość)16.01.2023 15:10

Dlaczego nie ma nagrania wideo lub jakieś super fotki jak skacze po płocie? Coś mi to komiksem pachnie

42


gosc138211 ~gosc138211 (Gość)16.01.2023 14:12

No dobrze, i co dalej działo się z tym ogrodzeniem, które przeskoczył?

27


rudy ~rudy (Gość)17.01.2023 10:31

Niemiec płakał i gonił do samej granicy:)

30


otylia ~otylia (Gość)16.01.2023 15:40

Wypuszczą go.

23


Ja ~Ja (Gość)16.01.2023 16:11

Akcja jak z filmu trza wydarzenia ogladac :D

30


Alcatraz ~Alcatraz (Gość)16.01.2023 13:58

Ale czad a mówicie że Piotrków umiera i nic się nie dzieje .

93


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat