TERAZ7°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Rekord Polski w jednoczesnym samobadaniu piersi pobity – 602 osoby w Piotrkowie Trybunalskim!

I.Stachaczyk
Iwo Stachaczyk sob., 28 września 2024 14:35
28 września 2024 roku Piotrków Trybunalski stał się świadkiem niezwykłego wydarzenia – bicia Rekordu Polski w jednoczesnym samobadaniu piersi. Zorganizowane przez Piotrkowskie Stowarzyszenie Amazonek "Kamilki", przedsięwzięcie zakończyło się imponującym sukcesem, w którym uczestniczyły aż 602 osoby, bijąc tym samym poprzedni rekord ustanowiony w Gdańsku.

Piknik Zdrowotny – więcej niż tylko rekord


Pobicie rekordu było częścią Pikniku Zdrowotnego, który odbył się na boisku szkolnym przy ZSP PO-W nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim. Wydarzenie, zaplanowane z myślą o promocji zdrowia, ściągnęło mieszkańców miasta i okolic, którzy licznie przybyli, aby wspólnie wspierać ideę profilaktyki raka piersi. Samobadanie piersi, jako kluczowy element wczesnego wykrywania zmian nowotworowych, zostało zaprezentowane przez wykwalifikowane osoby, co umożliwiło każdemu uczestnikowi zdobycie praktycznych umiejętności niezbędnych do dbania o swoje zdrowie.

 

Mnóstwo atrakcji dla każdego


Organizatorzy zadbali o to, aby Piknik Zdrowotny był wydarzeniem atrakcyjnym dla osób w każdym wieku. Program imprezy obejmował między innymi koncerty zespołów ZGRANE i Siostry Kafar, które dodały energii uczestnikom, a także zlot motocykli i zabytkowych samochodów, co przyciągnęło uwagę fanów motoryzacji. Dla najmłodszych przygotowano strefę animacji, a entuzjaści sportu mieli okazję wziąć udział w zajęciach aikido i kick-boxingu.


Eksperci do dyspozycji


W trakcie wydarzenia można było także skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów, w tym dietetyka, trychologa, fizjoterapeuty, psychoonkologa oraz brafitterki. Te konsultacje stanowiły ważny element profilaktyki i zdrowego stylu życia, co podkreślało holistyczne podejście organizatorów do tematu zdrowia.


ZOBACZ FILM:

Podsumowanie i znaczenie wydarzenia


Piknik Zdrowotny, współfinansowany z budżetu Powiatu Piotrkowskiego, okazał się nie tylko okazją do pobicia rekordu, ale również wartościowym przedsięwzięciem mającym na celu edukację społeczeństwa w zakresie profilaktyki nowotworowej. Każda z 602 osób, które wzięły udział w biciu rekordu, nie tylko przyczyniła się do historycznego osiągnięcia, ale również zdobyła wiedzę, która może uratować życie.

Wydarzenie pokazało, jak ważne jest promowanie samobadania piersi, zwłaszcza w dobie rosnącej świadomości na temat profilaktyki raka piersi. Dzięki takim inicjatywom, jak to w Piotrkowie Trybunalskim, coraz więcej osób ma szansę w porę wykryć potencjalne zagrożenie i podjąć odpowiednie kroki w walce z chorobą.

Podsumowanie

    Komentarze 11

    reklama

    Dla Ciebie

    7°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio