Advertisement

Piotrkowski uczeń wygrał międzynarodowy konkurs

Strefa FM Piątek, 26 maja 202321
Marcin Brzezowski mieszka w Sulejowie, a na co dzień uczy się w piotrkowskim Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Piotrkowie. Właśnie wygrał konkurs fotograficzny "Opowieść o Mikołaju Koperniku".
Fot. ZSP nr 5 Fot. ZSP nr 5

Konkurs był międzynarodowy. Udział mogli wziąć w nim Polacy, którzy mieszkają w kraju, ale także za granicą. Zorganizowano go w trzech kategoriach, a zdjęcie piotrkowskiego ucznia wygrało w kategorii astrofotografia.

 

Marcin Brzezowski uczy się aktualnie w trzeciej klasie technikum w zawodzie technik fotografii i multimediów. Sam mówi, że fotografuje "pół życia", choć od kilku lat robi to bardziej świadomie.

Nagrodzone zdjęcie to astrofotografia zrobiona przy Zalewie Sulejowskim. Doszedłem do wniosku, że jeżeli ma być to astrofotografia, to fajnie byłoby gdyby znalazła się na niej podwójna ilość gwiazd. Pojechaliśmy z dziadkiem nad zalew, gdzie lustro wody odbija te gwiazdy. Wydawało mi się to fajnym pomysłem. No i okazało się, że bardzo ciekawie wyszło - opowiada Marcin Brzezowski. - Dziś nie umiałbym nawet znaleźć tego miejsca. 

Pojechaliśmy tam nocą, więc było bardzo ciemno. Musieliśmy użyć latarek, i to takich mocnych. Widziałem właściwie czerń, ale na tym polega magia fotografii. Bo na niej możemy dostrzec to, czego ludzkie oko nie widzi - podkreśla laureat. 

Fot. Marcin Brzezowski

 

Marcin Brzezowski pasjonuje się także historią, i tam również wykorzystuje swoje umiejętności fotograficzne i reżyserskie. Ostatnio, wraz z kolegami brał udział w projekcie Akademia Pileckiego, w ramach którego stworzył film "Przeżycie na całe życie".


Zainteresował temat?

7

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_justyna ~go?ć_justyna (Gość)01.06.2023 10:23

Ludzi Świętej Pamięci zostawmy w spokoju niech odpoczywają. Dzisiaj czasy są inne i rozgłos sam się pojawia. Czy tego chcemy czy nie!!! Marcin doceniam ogrom Twojej pracy. Jesteś bardzo ambitnym chłopakiem. Idź do przodu z głową do góry. Jestem z Ciebie bardzo dumna. Życzę dalszych wielkich sukcesów.

10


FotoFan ~FotoFan (Gość)31.05.2023 21:23

Super! Wielkie gratulacje! :)

10


kadr niewydarzony ~kadr niewydarzony (Gość)28.05.2023 12:37

A śp. pamięci ojciec działał bez rozgłosu, sumiennie, w pocie czoła i z autentycznym poświęceniem wobec ludzi pozytywnie zakręconych. Takiego człowieka tylko żałować.

30


He, he, he... ~He, he, he... (Gość)28.05.2023 19:55

Film? Merytorycznie to jakaś kaszana, tylko tyle, że ładnie zmontowana. Opowieść o wojnie Sulejowie ilustrowana filmikami nakręconymi nad Warszawą lub na pobojowisku bitwy nad Bzurą.... ze oraz filmikiem z pacyfikacji na kresach wschodnich. Ani jednego zdjęcia z Sulejowa w czasach okupacji. Wspomnienia starszych mieszkańców - ze względu na temat (bombardowanie Sulejowa), bez większej wartości. Chociaż warto się pochylić nad niektórymi słowami pani poetki i pana organisty. Generalnie - MASAKRA!

01


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)26.05.2023 22:13

A prawda to, że Kopernik nie był pierwszym, który odkrył fakt, że ziemia krąży wokół słońca? On chyba to udowodnił i opisał matematycznie tak ??

30


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)27.05.2023 22:33

A widział ktoś wczoraj stacje kosmiczną na tle księżyca ?? Dwa tygodnie temu też leciała nad Piotrkowem , ale wczoraj można by było strzelić dobre foto, tylko sprzęt potrzebny

20


wolus ~wolus (Gość)27.05.2023 22:16

I jest ok gratki

20


Gosc 1237652 ~Gosc 1237652 (Gość)27.05.2023 09:56

Brawo! Piękne ujęcie :-) Takich młodych, zdolnych ludzi trzeba wspierać. To olbrzymie osiągnięcie, chłopak od nas z naszym terenem w międzynarodowym konkursie. Naprawdę - wielkie gratulacje! :))

70


tak ~tak (Gość)27.05.2023 09:45

dobre wzorce procentują ,BRAWO MARCIN

50


Astronom ~Astronom (Gość)27.05.2023 01:17

Kopernik, Kopernik??? Kopernik? Aaaa???!!! Kopernik!!!!! To kobitka była!!! Czy coś pomerdałem????

03


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat