Piotrków: potrącenie rowerzystki na ul. Dzielnej

Środa, 18 lipca 201852
To jedno z tych miejsc, w których zarówno rowerzyści, jak i kierowcy powinni szczególnie uważać. Przy skrzyżowaniu ulicy Dzielnej z al. Piłsudskiego w Piotrkowie Trybunalskim znajduje się ścieżka rowerowa, jedna z najruchliwszych, po godzinie 17.00 przejeżdżała tamtędy 55-letnia rowerzystka, w tym samym czasie ulicą Dzielną w kierunku al. Piłsudskiego wyjeżdżał 25-latek, kierujący oplem corsą, który nie ustąpił kobiecie pierwszeństwa i potrącił ją na ścieżce rowerowej.

Ładuję galerię...

Pogotowie zabrało rowerzystkę do szpitala, mieszkaniec powiatu, kierujący oplem corsą został przebadany przez policjantów alkomatem, był trzeźwy.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

5


Komentarze (52)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)19.07.2018 21:01

Specjalnie dziś pojechałem zobaczyć czy jest tam jakieś lusterko o którym poniżej typ pisze. I NIE MA TAM ŻADNEGO LUSTERKA!! PO CO SIĘ WYPOWIADASZ JAK NIE WIESZ PODSTAWOWYCH RZECZY!!!

07


Ziiiom ~Ziiiom (Gość)21.07.2018 10:17

I dziś tj. sobota, znowu potrącenie rowerzystki... w tym samym miejscu...

30


gość ~gość (Gość)20.07.2018 15:01

Młodzi kierowcy nie myślą

40


gość ~gość (Gość)20.07.2018 11:42

Do Rysiek na Wigry. Czyli się zgadzasz z moim stwierdzeniem o złym oznakowaniu na tym skrzyżowaniu. Bardzo się cieszę, że wreszcie wiemy o czym mówimy. Kierujący nie ma tam żadnych szans na wyhamowanie jak wjedzie rowerzysta. I co gorsza jest to jego wina. Jeszcze gorsze jest to, że ludzie jeżdżąc rowerami i mając mniejsze szanse na przeżycie w kontakcie z samochodem, wjeżdżają wprost pod samochód uważając, że maja pierwszeństwo. Pierwszeństwo mają już na przejeździe, tylko co z tego jak leży połamany w szpitalu. Powinno to zdarzenie otworzyć oczy rowerzystom, że nie maja żadnych szans w kontakcie z samochodem. I tłumaczenie rowerzysta miał pierwszeństwo i co z tego jak jest połamany. Co do lustra, to osoba, która pisała o jego braku musi sobie kupic okulary. Jest na słupku od znaku D-6b. Pozdrawiam:-)

25


okok ~okok (Gość)18.07.2018 22:33

Jak się nie umie jeździć autem, to się potrąca rowerzystów.
Niech się chłoposzek doszkoli, ale najpierw bym go za krzywdę tej kobiety ukarał

122


Cywilizowany ~Cywilizowany (Gość)18.07.2018 23:03

Jak tu wymagac przestrzegania przepisow od kierowcow kiedy ci patrza na zdjecie gdzie jak wol samochod stoi na sciezce rowerowej.A ci pisza ze sciezka po drugiej stronie ulicy.Ustepowanie pierwszenstwa pieszym i rowerzystom na przejsciach i przejazdach powinno byc obowoazkowe na egzaminie na prawo jazdy,a takie wypadki jak dzisiejszy powinny skutkowac zabraniem prawa jazdy na kilka lat.Barany za kolkiem nie rozumieja,ze jak spowoduja wypadek to im najwyzej zderzak sie uszkodzi,a rowerzysta straci zdrowie albo zycie.

125


gość ~gość (Gość)20.07.2018 10:39

Cos dla kierowcow
Art. 27.
1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe.
1a. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.
2. (uchylony).
>
3. Kierujący pojazdem, przejeżdżając przez drogę dla rowerów poza jezdnią, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa rowerowi.
4. Kierującemu pojazdem zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejeździe dla rowerzystów i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejazdu, na którym ruch jest kierowany.

20


gość ~gość (Gość)19.07.2018 12:41

Kurde rowerzyści czy piesi powinni się rozglądać a nie jechać na pałe, też tam jest słaba widoczność.

514


siła przewodnia ~siła przewodnia (Gość)18.07.2018 19:11

Powinni wyciąć te krzaki,tam nic nie widać jak się dojeżdza do Piłsudskiego!

146


gość ~gość (Gość)19.07.2018 20:40

Kurde co za dziadostwo rower dla kierowcy samochodu to nie pojazd a kiedyś sam jeździł rowerem idiota

20


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat