Advertisement

Nowe mieszkania na Starówce. Lokatorzy odebrali klucze

Strefa FM Poniedziałek, 01 marca 2021941731
Początek marca jest bardzo szczęśliwy dla kilku piotrkowskich rodzin. Dziś odebrały klucze do mieszkań w wyremontowanej kamienicy przy ulicy Starowarszawskiej 5.

Ładuję galerię...

Kamienica przeszła kompletną modernizację, od fundamentów po dach. Wymieniono praktycznie wszystko: dach, okna i drzwi, bramę wejściową oraz wszystkie instalacje. Wyremontowano klatkę schodową, a nieużytkowane lokale zaadaptowano na nowe mieszkania. Wszystkie lokale podłączone są do miejskiej sieci ciepłowniczej.

 

Dwa mieszkania znajdują się na parterze, a cztery na piętrze. Są dwie kawalerki (jeden pokój z aneksem kuchennym i łazienką), dwa mieszkania dwupokojowe oraz dwa trzypokojowe. Ich wielkość wynosi 34 do 88 metrów kwadratowych.

- Są to zupełnie nowe mieszkania na dobrym poziomie i w coraz ciekawszym miejscu - mówi Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa. - Stare Miasto jest coraz chętniej wybierane jako miejsce do zamieszkania. Świadczy o tym nie tylko zainteresowanie lokalami komunalnymi, ale też budowanymi w formule TBS, gdzie trzeba wpłacić na początku niemałą kwotę w formie partycypacji. Preferencja przy naborze dotyczyła głownie ludzi młodych. Chcemy, aby mieszkali tutaj młodzi piotrkowianie, bo to pobudza wszystkie inne sfery w okolicy, takie jak handel czy usługi - dodaje prezydent Piotrkowa.

Piotrkowianie, którzy odebrali w poniedziałek klucze do nowych mieszkań nie kryli radości. Jak przyznawali, dla jednych to krok w stronę dorosłości i samodzielnego życia, a dla innych nowy start. - Emocje jak najbardziej są pozytywne. Mieszkanie jest odnowione, czyste. Bardzo się cieszymy, że dostaliśmy taką szansę. Będziemy mieć dużo większy komfort, bo przeprowadzimy się z mieszkania o powierzchni 40 metrów kwadratowych na 60. Są już pomysły na umeblowanie, bo chcemy się jak najszybciej wprowadzić - mówili nowi lokatorzy. Inni cieszyli się także z lokalizacji i bliskości Rynku Trybunalskiego.

Ponadto w kamienicy przy Starowarszawskiej 5 znajdują się trzy lokale usługowe. Ich powierzchnia wynosi od 20 do 38 kwadratowych, każdy dostępny jest z zapleczem i sanitariatem. - Przygotowujemy przetarg na wynajem tych lokali - mówi Elżbieta Sapińska, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Piotrkowie. Nie może być w nich prowadzona działalność uciążliwa dla mieszkańców kamienicy. Wykluczony jest także handel odzieżą używaną. - We wszystkich naszych lokalach na piotrkowskiej Starówce staramy się nie wprowadzać takiej działalności - dodaje prezes Sapińska.

Tymczasem kończą się prace modernizacyjne budynku przy ulicy Zamurowej 16. Tam znajdzie się 10 nowych mieszkań.


Zainteresował temat?

4

3


Advertisement
Advertisement

Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_gosia34 ~gość_gosia34 (Gość)03.03.2021 15:33

Ci ludzie zarabiają więcej od Ciebie tylko są mądrzy i nie pakują się w kredyt hipoteczny

00


Jacek01 ~Jacek01 (Gość)03.03.2021 14:40

Jak można mówić, że to szansa na "samodzielny start". Program zasilany jest z pieniędzy innych obywateli i te pieniądze w tym celu zostały innym obywatelom zabrane.
Życie na czyjś koszt i otrzymywanie pieniędzy lub korzyści zakupionych za pieniądze innych ludzi nigdy nie powinno napawać zadowoleniem czy satysfakcją lecz skłonić do refleksji co zrobiło się nie tak ze swoim życiem, skoro będąc zdrowym i pełnosprawnym młodym obywatelem obicążam swoim życiem innych pracyjących ludzi.
Start z takim mieszkaniem jest równie "samodzielny" jak samodzielne jest życie na zasiłkach.
Osoba formułująca stwierdzenia, że życie z socjalu jest samodzielne za pewne wierzy w to że Pan Morawiecki pieniądze na remont tych mieszkań sam wydrukował, sam rozdał i sam za pomocą swojej pracy nadał im wartość nabywczą (boże, chroń nas przed inflacją).
Jednocześnie chciałbym życzyć młodym rodzicom by jak najszybciej przeszli w realną samodzielność, a osobom wierzącym w programy socjalne by zrozumieli, że zasilane są one z ich własnych pieniędzy.

20


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)02.03.2021 07:06

A kiedy zamierzacie napisać o wyroku sądu, który zrównał z ziemią decyzję prezydenta i radnych w sprawie reorganizacji targowiska ??

54


gość_bogumił i barbara ~gość_bogumił i barbara (Gość)02.03.2021 20:50

Piją i piją, a picia wciąż wystarcza.

20


gość_bogumił ~gość_bogumił (Gość)02.03.2021 20:44

Otworzę budę w pobliżu i będę jazzowal noce i dnie.

20


gość_eyeye ~gość_eyeye (Gość)02.03.2021 07:13

Ciekawe jak wysokie czynsze i opłaty w tym TBS

60


gość_aaagosc ~gość_aaagosc (Gość)02.03.2021 17:49

Super mieszkanka.wlasnie odebrałam klucze. Jestem zachwycona. A mieszkałam już w różnych miejscach, więc wiem co mówię.

33


Luks ~Luks (Gość)01.03.2021 22:58

Wyśmienita robota, aż miło popatrzeć! Gratulujemy całej ekipie i kierownikowi za jakościową pracę!!!

26


Luks ~Luks (Gość)01.03.2021 23:08

Wyśmienita robota, dziękujemy pracownikom za tak wykonaną pracę!

27


gość_wystraszony ~gość_wystraszony (Gość)02.03.2021 16:23

Jak patrzę na taczki, to dostaję... biegunki.

30


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat