Advertisement
artykuł sponsorowany

Jak osłonić okno w łazience? Poznaj najlepsze osłony okienne

Czwartek, 11 sierpnia 2022
Prywatność to jedna z najważniejszych kwestii, o które trzeba zadbać, kiedy urządzamy łazienkę. To właśnie tutaj niektórzy z nas mają te przysłowiowe 5 minut tylko dla siebie. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania idealnej osłony okiennej do łazienki? Podpowiadamy.
Jak osłonić okno w łazience? Poznaj najlepsze osłony okienne

Jakie cechy powinny mieć osłony okienne w łazience?

Łazienka to miejsce, w którym panują specyficzne, wilgotne warunki. To idealne środowisko do rozwijania się niebezpiecznych i nieestetycznych grzybów lub pleśni na ścianach, meblach i wszystkich innych elementach wystroju. Właśnie dlatego każdą rzecz pojawiającą się w tym pomieszczeniu warto przemyśleć kilka razy, aby nie pogorszyć sytuacji. Jaka powinna być idealna roleta do łazienki?

 

  • Odporna na wilgoć – w tym przypadku najlepiej sprawdzą się rolety poliestrowe, które „odpychają wodę” i nie pozwalają jej wsiąknąć w swoje struktury.
  • Łatwa w utrzymaniu w czystości – to kluczowy element każdej osłony okiennej, której zadaniem jest przetrwać w tropikalnym, łazienkowym klimacie. Możliwość szybkiego wyczyszczenia plam czy zabrudzeń pozwala zachować jej estetyczny wygląd na lata.
  • Nietransparentna – prywatność w łazience to kwestia obowiązkowa! Intymne warunki pomogą stworzyć osłony okienne z przyciemniającą lub całkowicie zaciemniającą tkaniną, która zablokuje nie tylko promienie słoneczne, lecz także wzrok wścibskich sąsiadów.
  • Funkcjonalna – rozumiemy, że ochrona prywatności w łazience to sprawa najwyższej rangi. Jednak, co z dostępem do światła słonecznego, które przydaje się podczas robienia makijażu czy golenia? Jedno i drugie da się połączyć!

Rolety do łazienki

 

Wybierając idealną roletę do łazienki, warto wziąć pod uwagę fakt, że będzie ona spełniać trzy funkcje: chronić nas przed słońcem, stać na straży naszej prywatności i oczywiście być dekoracją naszego okna. Najważniejsze, aby tkanina, którą chcemy zawiesić na łazienkowym oknie, nie chłonęła wody, tłuszczu i brudu. Często bardzo ozdobne osłony okienne wykonane są z materiałów, które po prostu nie poradzą sobie w tak specyficznych warunkach. Dlatego tutaj powinniśmy brać pod uwagę design danej rolety, ale nie traktować go jako priorytet – nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na nudne czy nieestetyczne produkty.

Jednymi z najczęściej polecanych osłon okiennych do łazienki są plisy. Ich wyjątkowa konstrukcja opierająca się na dwóch bocznych prowadnicach, pozwala umieścić ją bezpośrednio na oknie (na przykład na skrzydle okiennym za pomocą specjalnych haczyków lub w świetle szyby). To rozwiązanie świetnie sprawdza się podczas wietrzenia pomieszczenia – tkanina pozostaje na miejscu podczas otwierania czy zamykania okna. W zależności od modelu rolety plisowane mogą poruszać się dwukierunkowo i zatrzymywać na dowolnej wysokości okna – to przyda się najbardziej tym osobom, które potrzebują jednocześnie prywatności, jak i dostępu do dziennego światła.

W łazience świetnie odnajdą się także rolety materiałowe (szczególnie te z prowadnicami, które zapewnią maksymalną prywatność). Doskonale przylegają one do okna i nie obijają się o jego ramę podczas uchylania, a co za tym idzie, nie niszczą się i nie hałasują. Jeżeli wybierzesz model z kasetą, zyskasz dodatkową ochronę tkaniny. Te modele mają także największą kolekcję – występują w wielu wariantach kolorystycznych, a dla odważniejszych osób również w wersji z nadrukiem, np. roślinnym czy geometrycznym.

 

Żaluzje w łazience

 

Alternatywą dla klasycznych rolet mogą okazać się żaluzje aluminiowe, które wzorowo poradzą sobie ze specyficznym, łazienkowym klimatem. Wykazują one właściwości wodoodporne, nie wchłaniają one zapachów (jak np. w przypadku modeli drewnianych czy bambusowych) i jednocześnie świetnie wyglądają. Nie lubisz designu żaluzji, które królowały na naszych oknach w latach 90.? Odrzuć swoje obawy – nowoczesne produkty nie mają z nimi nic wspólnego.

Żaluzje zbudowane są z estetycznych, wytrzymałych lamelek, obracających się o 180 stopni. Dzięki temu regulacja wpadającego do środka światła jest niezwykle łatwa. To pozwala stworzyć intymne warunki do długich kąpieli oraz odpowiednie światło, kiedy tego potrzebujemy. Konstrukcja tych osłon okiennych nie zmusza Cię, abyś zrezygnował z jakiejkolwiek kwestii – prywatności, praktyczności czy estetyki.

Podsumowanie

 

W łazience nie sprawdzą się materiały naturalne, takie jak len, bambus czy drewno – pod wpływem wilgoci mogą one zmieniać kształt i kolor, tracąc tym samym na estetyce i funkcjonalności. Sztuczne, poliestrowe, nie wchłaniające wody i brudu tkaniny to przyjaciel kąpieli i to one powinny być wybierane do tego typu pomieszczeń. Nie należy jednak pomijać strony wizualnej i postawić na spójność aranżacji.

Artykuł został przygotowany przez redakcję bloga Domondo.pl, marki produkującej wysokiej jakości rolety i inne osłony okienne.

 


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat