Forum Trzeźwościowe podsumowane

Region Niedziela, 28 października 201812
Zabawą abstynencką zakończyło się XVIII Trybunalskie Forum Trzeźwościowe zorganizowane przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk”. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: „Każdy uzależniony to czyjeś dziecko”.

Ładuję galerię...

W ramach wydarzenia odbyły się liczne mityngi, konferencja dla młodzieży, spotkanie dla osób współuzależnionych. Nie zabrakło także wrażeń artystycznych, m. in. projekcji filmów i spotkania z Elżbietą Stępień, autorką książki „Ta kobieta”, która opowiedziała nie tylko o uzależnieniu od alkoholu, ale też o przemocy domowej. W ramach Forum uruchomiono także punkt konsultacyjny, w którym można było zasięgnąć porad przedstawicieli policji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

W sobotę, ostatniego dnia Forum, odbyło się uroczyste podsumowanie z udziałem prezydenta Krzysztofa Chojniaka i wiceprezydenta Andrzeja Kacperka, który jest honorowym członkiem „Pałacyku”.

 

- Podejmowana przez nas tematyka jest bardzo trudna, nawet wstydliwa. Chcemy jednak udowadniać, że można żyć w trzeźwości i bez substancji sztucznie poprawiających samopoczucie czy będących tabletką na życiowe nieszczęścia – podsumował Mirosław Świech, prezes Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej, „Pałacyk”.

 

W tym roku Forum było też okazją do uczczenia 25-lecia istnienia Grupy Via Nova. – Pierwsze kroki były trudne, tak jak u dziecka, które uczy się chodzić. Było nas kilkoro i uczyliśmy się od siebie. Potem pojawiali się kolejni ludzie z kolejnymi problemami do rozwiązania. Takie grupy jak nasza są potrzebne, żeby pokazywać szczególnie młodym ludziom , bo tacy coraz częściej zmagają się z alkoholizmem, że da się z tego wyjść i rozpocząć normalne życie – powiedział z jeden z założycieli grupy.

POLECAMY


Zainteresował temat?

9

2


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Głosujcie na Pana Prezydenta ~Głosujcie na Pana Prezydenta (Gość)28.10.2018 19:42

Pan Prezydent wspomaga organizacje opiekujące się ludźmi potrzebującymi pomocy, bezradnymi, zapomnianymi i pogardzanymi, także upośledzonymi nie z własnej winy. Czy chcemy włodarza dbającego o interesiki komunistycznych cwaniaczków ? Tak do przemyślenia.

97


FCH ~FCH (Gość)30.10.2018 15:14

Prohibicja to wspieranie szarej strefy. Chojniak tym samym jest hojnym sponsorem dla tej strefy. Ale każdy szuka swojej szansy przejścia do historii.

10


gość ~gość (Gość)28.10.2018 16:04

Można żyć bez alkoholu.Tylko po co?

59


Mieszkankapt ~Mieszkankapt (Gość)28.10.2018 21:26

Alkoholizm... choroba... nigdy tego nie zrozumiem... mozna napic sie w tygodniu kieliszek wina,czegos mocniejszego,piwko... w sobote w miare potrzeby wiecej... ale wstajesz na drugi dzien i albo do roboty albo w domu do obowiazkow... jak mozna rano sie napic i znow... i znow... i urlop na żadanie i drugi... i nazywac to choroba...

47


gość ~gość (Gość)28.10.2018 20:00

Pieniądze na walkę z alkoholizmem przewrotnie pochodzą z koncesji, a jej wysokość jest uzależniona od sprzedaży w sklepach wiec z powodu prohibicji będzie tych środków znacząco mniej ze względu na znaczący spadek sprzedaży wiec nie wiem z czego tu się cieszyć! Po 2 od pilnowania porządku i ładu są odpowiednie służby, a nie zamykanie sklepów! To nie czasy komuny, żeby zakazywać i zamykać jednak to zrozumieć są w stanie jedynie ludzie o poglądach wolnościowych! W Holandii sprzedają marihuanę i czy to znaczy, ze jest to kraj narkomanów no nieee...mózg i wolna wola ot wszystko! A jeśli czyjś ojciec, matka czy ktokolwiek znajomy ma problem alkoholowy to musi zgłosić się do poradni na terapie, terapia nie jest zamykanie nocnych sklepów, bo kupi w dzień i będzie leżał na przystanku, po 2 nie każdy kto kupuje w sklepie nocnym to lump i degenerat, ludzie późno kończą prace, przedłużyła się impreza lub po prostu maja ochotę wypić w nocy drinka to ich sprawa jeśli są dorośli co robią, co pija i ile. Więcej patroli, wystawianie mandatów i od razu byłby spokój bez zamykania sklepów

44


gość ~gość (Gość)28.10.2018 18:46

A Kostuchna kosmetyczka chce znieść prohibicje. Teraz chociaż wieczorem można na Wiejskiej spokojnie przejść, nie będąc zaczepianym przez pijaków, ale po co. platfusy to przecież są za zderzeniem patologii i biciem prawdziwych Polaków.

106


gość ~gość (Gość)28.10.2018 19:20

Ale ładne Panie.

41


Obserwator DWA ~Obserwator DWA (Gość)28.10.2018 18:55

Założyciel MONARU P.Marek Kotański zawsze mówił, ŻE TYLKO MISTRZOWIEpotrafia sie powstrzymac od alkoholu i narkotyków . Moje gratulacje dla tych wszystkich , którzy przestali i nie wracają do zgubnych nałogów.

130


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat