Advertisement
artykuł partnerski

Dlaczego pokrowce na roboty to niezbędny element sprawnego procesu produkcji?

Środa, 03 sierpnia 2022
Robotyzacja procesów to podstawa skutecznego zwiększenia efektywności produkcji. Jednocześnie oznacza ona konieczność zastosowania nowoczesnych robotów oraz zautomatyzowanych maszyn przemysłowych, które warto zabezpieczać przy pomocy specjalnych pokrowców ochronnych, chroniących przed czynnikami szkodliwymi pojawiającymi się w trakcie pracy urządzeń.
Dlaczego pokrowce na roboty to niezbędny element sprawnego procesu produkcji?

Czy pokrowiec ochronny to konieczność?

Czyszczenie maszyn oraz wymiana części to proces wymagający dużych nakładów finansowych i czasowych. Niestety, w wielu przypadkach okazuje się, że robot po dokładnym wyczyszczeniu szybko wymaga ponownego czyszczenia, dlatego uzasadnione jest zastosowanie pokrowców ochronnych. Jeżeli podczas produkcji robot jest wystawiony na działanie zanieczyszczeń, takich jak pył, opary chemii czy gorące odpryski, mogą one osadzać się na jego powierzchni oraz wnikać w ruchome elementy maszyny. Kluczowe znaczenie ma wówczas ich sprawne usuwanie, w przeciwnym wypadku istnieje ryzyko zatrzymania pracy robota oraz uszkodzenia jego części, co wiąże się z wydatkami na naprawy oraz kosztami wygenerowanymi przez przestoje produkcyjne.

 

Brak zabezpieczenia robotów przed szkodliwymi czynnikami powoduje, że zakłady produkcyjne nie są w stanie w 100% wykorzystać potencjału robotyzacji, którym jest możliwość prowadzenia nieprzerwanej produkcji, bez aktywności ze strony pracowników. Potencjalne uszkodzenia lub konieczność zatrzymania maszyny w związku z czyszczeniem robota to powody, dla których zakłady mogą mieć problem z ustaleniem faktycznych możliwości produkcyjnych. Pokrowiec, który chroni robota i jego części ruchome przed zanieczyszczeniami nie tylko może zapobiegać uszkodzeniom, ale również jest w stanie zmniejszyć częstotliwość przestojów produkcyjnych spowodowanych czyszczeniem maszyny, pozytywnie wpływając tym samym na ciągłość pracy zakładu. Dodatkowo stosowanie pokrowców zauważalnie wydłuża czas eksploatacji robotów.

 

Pokrowce EVOTEC dla robotów przemysłowych: ochrona przed czynnikami szkodliwymi

Problem szkodliwych warunków pracy mogą zredukować pokrowce na roboty EVOTEC – polskiego producenta osłon, którego produkty są wykorzystywane w zakładach produkcyjnych na całym świecie. Rozwiązania oferowane przez EVOTEC są szyte na miarę potrzeb klienta oraz zabezpieczanego robota – każdy projekt i produkcja pokrowca ochronnego jest dostosowywany do budowy, oprzyrządowania oraz zakresu ruchów maszyny. Dzięki doświadczeniu w produkcji pokrowców ochronnych EVOTEC zdaje sobie sprawę z tego, jakie niebezpieczeństwa wiążą się z określonymi procesami produkcyjnymi. W ofercie producenta dostępne są osłony przeznaczone do zastosowania w wielu branżach i procesach przemysłowych, które wiążą się z wystąpieniem różnych zagrożeń. 


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat