Advertisement

Co dalej z ustawą Lex Anty – TVN?

Strefa FMKraj Poniedziałek, 16 sierpnia 2021377732
Czy wolność mediów w Polsce zostanie ograniczona? Czy tzw. ustawa LEX ANTY – TVN spowoduje, że na rynku pozostaną tylko telewizje prorządowe? Na ten temat w Magazynie Magiel wypowiadali się posłowie. Zdania jak zwykle były podzielone.
fot. archiwum ePiotrkow.pl fot. archiwum ePiotrkow.pl

 Anna Milczanowska z PIS uważa, że żadnego zagrożenia dla mediów nie ma. - Mówi się na skróty: będzie likwidowana stacja TVN. To jest absurd, to jest kłamstwo. My uszczelniamy przepisy, chronimy polski rynek medialny przed zakusami obcego kapitału, który w 100% mógłby niektóre telewizje przejmować. Mamy teraz do czynienia z kapitałem amerykańskim i łamie praworządność na którą stacja TVN tak często się powołuje. Widzimy, że mają z tym problemy.

Gdyby te przepisy nie były uszczelnianie telewizję wykupiłby kapitał, który mógłby być w rękach rosyjskich. Widzimy co się dzieje.

 

Z kolei prezes PSL, poseł Władysław Kosiniak – Kamysz chce poszukać wsparcia w Sejmie, aby po powrocie z Senatu ustawa nie została przegłosowana. - Do samego końca będziemy walczyć, żeby pan prezydent nie musiał podejmować decyzji w tej sprawie, żeby to się rozstrzygnęło w parlamencie. Albo przyjmiemy takie poprawki, które spowodują, że ta ustawa straci te największe kły, które są niebezpieczne dla wolności. My już taką jedną poprawkę zgłosiliśmy żeby te restrykcje nie dotyczyły krajów NATO. Jeżeli ma to być ustawa o bezpieczeństwie, to nie stawiajmy ich jako naszych wrogów. Ta poprawka powinna przejść, ale tak się nie stało, bo posłowie PiS nie zagłosowali za naszych bezpieczeństwem.

 

Przypomnijmy, że projekt PiS nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Według niej koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG.

 

Za ustawą głosowało 228 posłów (PiS, Partia Republikańska, kilku posłów Porozumienia, niezależni, 3 posłów Kukiz’15), przeciw było 216 (KO, Lewica, grupa J. Gowina, PSL), wstrzymało się 10 (Konfederacja).

 


Zainteresował temat?

2

12


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cynik ~cynik (Gość)16.08.2021 12:13

Poseł Milczanowska klepie to samo co jej pryncypał i wierchuszka pisowska. Zgodnie resztą ze sposobem myślenia w partiach wodzowskich. Jakby Kaczyńskiemu się odwidziało i z tej zawieruchy medialnej chciałby się wycofać szeregowa poseł Milczanowska klepała by na odwrót. Żadnego samodzielnego myślenia bo....to zabronione.

146


Polak europeiczyk ~Polak europeiczyk (Gość)17.08.2021 17:59

Największa zaraza dla mojego Domu Polska to tvpis i organizacja PIS

51


gość2 ~gość2 (Gość)16.08.2021 12:34

Większość społeczeństwa nie rozumie, co się naprawdę dzieje i nawet nie ma pojęcia, że nie rozumie......co widać po zamieszczonych komentarzach.

248


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)17.08.2021 08:37

Znowu burza w szklance wody. Temat covid (póki co) przygasł, protesty "wolność kobiet" też się skończyły, protesty rolników mało widoczne, protesty nauczycieli sprzed kilku lat też już zapomniane... więc trzeba coś nowego wypuścić w świat. Góra zaciera rączki, bo na dole owieczki znowu się kłócą. Skłóconym narodem łatwiej się rządzi (widoczne też w niektórych firmach, gdzie celowo podburza się pracowników). Ehhh ludzie. Wyłączcie TV i zacznijcie myśleć.

51


 Oczadziały ~ Oczadziały (Gość)16.08.2021 20:59

Jak żyć bez TVN?!

56


Bonia ~Bonia (Gość)16.08.2021 17:12

A ci ludzie to skąd? Przywiezieni autokarami. Jak mam tyle lat to ich w Piotrkowie nie widziałam. Chuba ze tą samą siwa w okularach co się pcha koło Palikotowej. Z psem by wyszła na spacer bo piszczy i szczęka w domu zamknięty

94


!!! ~!!! (Gość)16.08.2021 17:21

Ustawa trafi do kosza, gdzie jest jej miejsce od samego początku. I spocone, pisowskie rączki nie będą miały wpływu na TVN (o czym bajał Suski). A zaraz za ustawą do kosza trafi dojna zmiana.

1115


 Oczadziały ~ Oczadziały (Gość)16.08.2021 21:01

Wszyscy widzimy, co dzieje się! Posterunek zawiadomimy po drodze, z budki telefonicznej!

31


Jarek zgrywus ~Jarek zgrywus (Gość)16.08.2021 20:29

Znowu burza, obudzenie się kodziarzy w imię wolnych mediów czyli TVN. Ta ustawa umrze śmiercią naturalna a przegłosowanie podwyżek kilkudzieciu procentowych w tym dniu przeszło bez echa.Mimo iż opozycja zagłosowała razem z PiS-em za podwyżkami polityków to już tutaj nie ma pretensji że ktoś się sprzedał tak jak poszedł hejt na Pawła K.

62


gosc. ~gosc. (Gość)16.08.2021 13:14

Ciekawe co będzie mówić poseł Milczanowska ja Amerykanie sprzedadzą TVN Niemcom ?
Dopiero zaczęłoby się szczekanie i jątrzenie, że to niemieckie media. Sami zapędzili się w kozi róg.

1310


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat