Bełchatów i powiat bełchatowski w strefie żółtej

Strefa FMBełchatów Piątek, 02 października 2020192428
Od soboty Bełchatów i cały powiat bełchatowski w żółtej strefie bezpieczeństwa. Co to oznacza dla mieszkańców?
fot. Ministerstwo Zdrowia

Jeśli chodzi o nakaz zasłaniania ust i nosa, obowiązywać on będzie tak, jak dotychczas, tzn. np. w sklepach czy urzędach. Ponadto obowiązywać będzie m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku imprez takich jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. Z kolei w siłowniach na jedną osobę przypadać musi 7 mkw. W kinach podczas seansu zajętych będzie mogło być jedynie 25 proc. publiczności.

 

Co ważne, liczba uczestników biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób z wyjątkiem obsługi. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów oznacza to m.in., że obowiązek zasłaniania ust i nosa obowiązywać będzie w miejscach ogólnodostępnych, o ile niemożliwe jest tam zachowanie odstępu 1,5 m.

 

W żółtej strefie nadal pozostaje powiat piotrkowski, który został nią objęty tydzień temu. 


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_ewa ~gość_ewa (Gość)04.10.2020 08:41

Nie wieżę w koronowirusa pracuję w sklepie szczerze nawet nie byłam zaziebiona...zmęczona tak..jestem osobą wysokiego ryzyka..dla mnie to sciema..rozwalanie gospodarki i straszwnie ludzi..Ten kto to wymyślił miał nie równo pod sufitem..

34


gość_widzewiak ~gość_widzewiak (Gość)03.10.2020 11:36

Szkoda ze nie mówią ile osób umiera przez to że nie zostali przyjęci do szpitali bo sobie pandemie wymyślili. Ludzie obudźcie się.

21


gość_tomasz bełchatów ~gość_tomasz bełchatów (Gość)02.10.2020 21:04

Witam serdecznie wszystkich. Napiszę krótko :Nie noszę kagańca od pierwszego dnia w Polsce KORONAWIRUSA I PANDEMII PONIEWAŻ TO JEST JEDNA ŚCIEMA ŚCIEMA!!! OBYWATELE POLSKI OBUDZICIE SIĘ!!!

55


Elka ~Elka (Gość)02.10.2020 19:18

Ludzie - wejdźcie do jakiejkolwiek szkoły. Maseczek nie noszą bo kanapkę jak jeść. Mieli w klasach siedzić, a syn wraca i mówi, że nikt nie siedzi. Każdy może iść gdzie chce. W telewizji mówią że dzici są izolowane a wcale nie są. Ja już od poniedziałku do szkoły na pewno nie puszę. Jak przywlecze, to co zrobimy, jak mieszkamy z dziadkami i prababcią.

35


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat