artykuł sponsorowany

5 najlepszych miejsc na city break w Europie

Środa, 24 lutego 2021
Bez względu na to, czy szukasz elektryzującego, weekendowego wypadu, czy bardziej leniwego i spokojnego pobytu, piękno Europy polega na tym, że przemieszczanie się między miastami oferującymi różne wrażenia jest bardzo proste. Więc w takim razie, które z nich wybrać, skoro możliwości jest tak wiele?
5 najlepszych miejsc na city break w Europie

Niektóre z nich pełne są kulturalnego splendoru, inne znane są z eleganckich butików i światowej klasy designu. Oto 5 ciekawych propozycji na city break w Europie. Więcej ciekawych destynacji możesz znaleźć tutaj: naWakacje.eu.

 

1. Kopenhaga, Dania

Stolica Danii jest kwintesencją skandynawskiego tylu życia jednym z najlepszych miejsc w Europie do robienia zakupów. Co więcej, jest jednym z pierwszym wyborów dla dla smakoszy i amatorów kulinarnych doznań. Mało kto wie, że Kopenhaga może się szczycić jednymi z najlepszych restauracji na świecie. Główny obszar handlowy miasta skupia się wokół jednego z najdłuższych deptaków w Europie – Strøget, i urokliwych XVII-wiecznych uliczkach wokół niej. Oprócz Magasin du Nord, największego domu towarowego w Skandynawii, Kopenhaga może poszczycić się setkami butików, restauracji i kawiarni.

 

2. Amsterdam, Holandia

Wiele osób uważa Paryż za miasto miłości, ale każdy, kto spędził kilka dni w Amsterdamie ze swoją ukochaną osobą, może być innego zdania. Niewielkie rozmiary historycznego centrum Amsterdamu to tylko jeden z wielu powodów, które sprawiają, że jest to idealne miejsce na romantyczny długi weekend. Pomimo tego, że miasto jest duże, to nie przytłacza swoim charakterem. Brukowane uliczki i wąskie zaułki są idealne do spacerów i są również domem dla niezliczonych miejsc, gdzie można napić się wina i zjeść świetny posiłek. Więcej na temat tego, co może zaoferować to miasto znajdziesz tu: https://nawakacje.eu/amsterdam-atrakcje/.

 

3. Praga, Czechy

Praga już od średniowiecza uważana jest za jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Przymiotniki takie jak "złota", "miasto stu wież", "korona świata" były przypisywane Pradze, która znajduje się w samym sercu Europy. Wędrówka po historycznym centrum Pragi, które znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO jest niesamowitym i niezapomnianym wrażeniem. To serce tętniącej życiem kulturalnej metropolii.

 

 

4.Nicea, Francja

To nadmorskie miasto leżące przy Morzu Śródziemnym, przeżywa w ostatnich latach prawdziwą rewolucję gospodarczą, kulturalną, artystyczną i architektoniczną. Kreatywna, dynamiczna, kosmopolityczna Nicea aż kipi od innowacyjnych realizacji, godnych największych stolic Europy. Innowacja jest wszędzie. Nicea jest w ciągłym ruchu, nieustannie się rozwija i ewoluuje, zawsze się doskonali.

 

5. Rzym, Włochy

Starożytna stolica świata i jej okolica, mniej lub bardziej bezpośrednio, doświadczyła wpływu historii Wiecznego Miasta. Pomimo upadku Rzymian przed wiekami, miasto nadal jest świadectwem europejskiej cywilizacji. Spacerując ulicami, będziesz miał wrażenie, że bierzesz udział w przejażdżce w kapsule czasu. Pomimo tego Rzym jest nadal dość nowoczesnym miastem i już samo to jest wystarczającym powodem, aby je odwiedzić.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat