Advertisement

26-latek posiadał narkotyki, jego kolega ukradł samochód

PolicjaBełchatów Czwartek, 18 maja 20235
Bełchatowscy kryminalni zatrzymali 26-latka z narkotykami. Mężczyzna kierował autem, pomimo czynnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto wraz z nim podróżował kolega, który okazał się sprawcą kradzieży pojazdu. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.
fot.: KPP w Bełchatowie fot.: KPP w Bełchatowie

16 maja 2023 roku bełchatowscy kryminalni, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, udali się do Szczercowa, gdzie według zgromadzonych informacji miał przebywać mężczyzna posiadający środki odurzające. Funkcjonariusze zauważyli w pewnym momencie pojazd marki Chrysler, którym kierował podejrzewany mężczyzna.

Policjanci wiedząc, że posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów, zatrzymali go do kontroli. Z auta wydobywał się charakterystyczny zapach środków odurzających. W pojeździe odnaleziono i zabezpieczono ponad 38 gramów substancji psychoaktywnych. Wraz z 26-latkiem chryslerem podróżował 32-letni pasażer, który został rozpoznany przez funkcjonariuszy jako sprawca kradzieży pojazdu marki Hyundai, do której doszło w kwietniu tego roku. Mężczyzna od razu przyznał się do winy, oświadczył również, że zamontowane w chryslerze radio pochodzi ze skradzionego hyundaia. W mieszkaniu 32-latka zabezpieczono tablice rejestracyjne skradzionego pojazdu oraz przywłaszczone dokumenty - relacjonuje mł. asp. Marta Płomińska.

fot.: KPP w Bełchatowie

 

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Młodszy z nich odpowie za posiadanie narkotyków, za co grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Dodatkowo poniesie konsekwencje za kierowanie samochodem, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. 32-latek natomiast usłyszał zarzut kradzieży pojazdu, co jest zagrożone karą do pięciu lat pozbawienia wolności. Musi się też liczyć z konsekwencjami przywłaszczenia dokumentów. Decyzją prokuratora mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

fajnykolo ~fajnykolo (Gość)19.05.2023 18:22

We dwie go wzięły w obroty. Szczęściarz...

20


go?ć_piotrkowianin ~go?ć_piotrkowianin (Gość)18.05.2023 22:21

Prokuratura A prokuratura..
W Pt już by zjechali na wakacje na trzy miechy

30


Kucyki poczochra ~Kucyki poczochra (Gość)18.05.2023 12:27

No nie wiem czy taka kara

31


Zigi z Wyzwolenia ~Zigi z Wyzwolenia (Gość)18.05.2023 13:07

Wysoki sądzie ja z narkotykami miałem tyle wspólnego co z mercedesami czyli nic...

31


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat