Pokazy z kickboxingu, zajęcia z kryptologii i szyfrowania, warsztaty graficzne i rysunkowe to tylko niektóre z atrakcji, jakie z okazji Dnia Otwartych Drzwi przygotowała piotrkowska „Budowlanka”. Pierwszego dnia wiosny na wszystkich odwiedzających Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 czekali nauczyciele, doradcy zawodowi i uczniowie. Oferta edukacyjna placówki dotyczyła zarówno nauki w technikum, jak i w szkole branżowej I stopnia.
W środę, 20 marca w Prywatnej Szkole Podstawowej i Gimnazjum Magdaleny Jakubiak w Piotrkowie odbył się finał V Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego ECDL. Zmagania młodych informatyków wygrał Bartosz Siwakowski ze Szkoły Podstawowej nr 2. W konkursie udział wzięło 17 uczniów z piotrkowskich gimnazjów i szkół podstawowych, zgłoszonych przez nauczycieli informatyki.
Trwają prace przy rozbudowie przedszkola w Czarnocinie. Budynek jest już w stanie surowym zamkniętym, zamontowano stolarkę okienną, wykonano zewnętrzną termoizolację. W kolejnym etapie robotnicy przystąpią do prac wykończeniowych, rozpoczęto wykonywanie tynków wewnętrznych.
Już w czwartek, 21 marca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie (ul, Broniewskiego 16) zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi. Początek o godzinie 9.00. Oferta skierowana jest przede wszystkim do tych, którzy jeszcze zastanawiają się nad wyborem szkoły ponadpodstawowej, a także do rodziców uczniów.
W pożarze stracili dobytek swojego życia. Teraz starają się uporać ze zniszczeniami, jakie pozostawił po sobie ogień. Pani Monika z miejscowości Biała w gminie Sulejów, która wraz z córką i narzeczonym chce teraz odbudować dom, oprowadziła nas po zgliszczach budynku, który spłonął w niedzielne popołudnie.
„Giełda milionerów” to trzeci kryminał piotrkowianina Mariusza Koperskiego. To dalsza część losów komisarza Karpiela. Poprzednie książki zakopiańskiej serii kryminalnej to „Śmierć samobójcy” i „Po własnych śladach”.
Dziś przypada 340. rocznica wydania słynnego przywileju króla Jana III Sobieskiego, zezwalającego Żydom na osiedlanie się poza murami Piotrkowa, na terenach Wielkiej Wsi i Podzamcza, podlegających wówczas staroście piotrkowskiemu. Decyzja monarchy zapoczątkowała istnienie piotrkowskiej dzielnicy żydowskiej, zwanej również Żydowskim Miastem Piotrków. W sierpniu 1939 roku piotrkowian żydowskiego pochodzenia było blisko 14 tys. i stanowili oni blisko 1/4 ogółu mieszkańców miasta.
Halowe Zawody Regionalne i Towarzyskie w skokach przez przeszkody odbędą się w weekend na terenie Stada Ogierów w Bogusławicach w gminie Wolbórz.
Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji do marca dyrektorzy szkół mieli zorganizować uczniom miejsce na zostawienie podręczników i przyborów szkolnych. Czy szafki na książki pojawiły się w piotrkowskich placówkach? Niekoniecznie.
Oktawia z Barkowic będzie zdawać do szkoły wojskowej. Dziewczyna otrząsnęła się po tragedii jaka spotkała jej rodzinę i wybrała już swoją ścieżkę kariery.