Advertisement

Artykuły do tagu: ILO

Pożegnaliśmy płk. pilota Johna Benetta
Weteran II wojny światowej John Benett (Jan Książczyk) został dziś pochowany na cmentarzu w swej rodzinnej miejscowości Krzepczów (pow. piotrkowski). Ceremonię żałobną prowadzili: - proboszcz parafii Sw. Wojciecha w Krzepczowie ksiądz Adam Stańdo oraz zastępca ewangelickiego biskupa wojskowego ksiądz pułkownik Wiesław Żydel.
07.10.2022 09:29
Pamięci Maćka
W sobotę na terenie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej odbędą się coroczne zawody samolotowo-szybowcowe. W tym roku będą poświęcone pamięci zmarłego tragicznie kilka tygodni temu pilota Macieja Jaśkiewicza.
Niedzielny Fly Fest przyciągnął tłumy [MNÓSTWO ZDJĘĆ]
To były niezwykłe udane dwa dni na piotrkowskim lotnisku. Jubileuszowy Fly Fest przeszedł już do historii. Zobaczcie, jak bawiliśmy się podczas drugiego dnia pikniku lotniczego.
Filozofia kobiecości – wyjątkowy koncert w MOK
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na niezwykły koncert przygotowany z myślą o zbliżającym się Dniu Kobiet - „Filozofia Kobiecości, czyli piosenki szminką pisane”. Występ zaplanowano już w najbliższą niedzielę.
Ładunek za ciężki, kilometry nierejestrowane
O blisko 2 tony za ciężki ładunek, a do tego niezarejestrowane na tachografie kilometry - to wykroczenia pewnego kierowcy, którego "na gorącym uczynku" złapali piotrkowscy inspektorzy ITD.
Ostatnia droga Zenona Bartczaka
W środę (19.01.2022) odbył się pogrzeb Zenona Bartczaka, byłego wieloletniego dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim. Zmarłego żegnali członkowie rodziny, bliscy, znajomi, byli uczniowie, współpracownicy, urzędnicy oraz mieszkańcy ziemi piotrkowskiej.
Pilot papieski z Piotrkowa nominowany do prestiżowej nagrody
Stanisław Ziębiec, emerytowany instruktor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej bierze udział w jedynym ogólnopolskim plebiscycie lotniczym CUMULUSY. Każdy może wesprzeć piotrkowskiego pilota w rywalizacji o prestiżowy tytuł.
Awaryjne lądowanie awionetki. Są straty
Niebezpiecznie było dzisiaj w Dębowej Górze-Kolonii. W tej niewielkiej wsi w gminie Aleksandrów awaryjnie lądował pilot niewielkiego samolotu. Maszyna wymaga gruntownej naprawy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
200 lat Panie Pułkowniku!
31 sierpnia 2021 roku, swoje 102. urodziny obchodził najstarszy żyjący piotrkowianin, czyli ppłk. John Raymond Benett (wcześniej Jan Książczyk). Podpułkownik jest honorowym obywatelem naszego miasta oraz weteranem II Wojny Światowej, w czasie której jako polski pilot RAF-u (Królewskie Siły Powietrzne) walczył w bitwie o Anglię.
Najwięcej szczepień przeciw COVID-19 na Mazowszu; najmniej - w Lubuskiem
Najwięcej szczepień przeciw COVID-19 przeprowadzono do tej pory w województwie mazowieckim - ogółem wykonano ich już 157 tys. 546. Najmniej szczepień wykonano w Lubuskiem - 23 tys. 973. W całym kraju zaszczepiono dotąd ponad milion osób.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat