Od 20 marca, dokładnie od 10.37 mamy astronomiczną wiosnę. Wiosna w tym roku oznaczała też koniec Wiosny, która została wcielona do nowej partii lewicowej. Nazwę tejże znają właściwie tylko jej członkowie, z byłym piotrkowskim posłem Arturem Ostrowskim na czele. Dobre i to.
W całym kraju wprowadzono lockdown, co w wielkim uproszczeniu oznacza że prawie wszystko jest zamknięte. Jak wiemy z reklamy, słowo „prawie” robi różnicę, dlatego cieszmy się z byle czego – tzn. z tego, że jednak coś jest otwarte. Np. niektóre umysły.
Mieszkaniec Piotrkowa wpadł w Rawie Mazowieckiej na kradzieży kiełbasy. Łupem 50-latka padła hermetycznie pakowana typowo polska wędlina za ponad 400 złotych. Mężczyzna schował ją w specjalnie wykonanych kieszeniach płaszcza. Był zatem do akcji starannie przygotowany, choć jakieś błędy w sztuce chyba popełnił, skoro został złapany. Parówkowym skrytożercom w Rawie Mazowieckiej mówią nie!
Pierwsze w historii Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego w siatkówce na śniegu zorganizowano na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Belzackiej. Było bardzo fajnie, emocjonująco i bezproblemowo. Dach nie przeciekał, gdyż nie było dachu.
W sobotnie popołudnie w Rynku Trybunalskim prowadzona była zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy: Legalna aborcja bez kompromisów.
Rynek Trybunalski w Piotrkowie stanowi centralny punkt średniowiecznego układu urbanistycznego. Choć nie jest największy, to pomieściły się na nim i królewskie orszaki i niejedna ekipa filmowa. Co warto wiedzieć o tej części piotrkowskiej starówki?
'Grzeczne już byłyśmy" i "#ToJestWojna" takie hasła zapowiadały czwartkowy Piotrkowski Strajk Kobiet, ale na szczęście około 100-osobowa manifestacja w Rynku Trybunalskim przebiegła w pokojowej i spokojnej atmosferze. Piotrkowianie demonstrowali w związku z nocną publikacją wyroku dotyczącego aborcji przez Trybunał Konstytucyjny.
Podsumowanie wydarzeń 2020 roku.
Zgodnie z zapowiedziami Zarządu Dróg i Utrzymania w piątek (18 grudnia) zakończył się montaż świątecznych iluminacji w Piotrkowie. Świecące ozdoby możemy spotkać na Starym Mieście, ul. Słowackiego i Narutowicza oraz al. 3 Maja. Świąteczny obraz miasta uzupełniają dekoracje przygotowane przez firmy i osoby prywatne. Wybraliśmy się na nocny spacer, aby przyjrzeć się miastu w bożonarodzeniowym klimacie.
Piotrkowska Starówka już w świątecznym klimacie. W niedzielne popołudnie rozbłysła miejska choinka ustawiona na płycie piotrkowskiego rynku.