Artykuły do tagu: tor

Otwierasz kawiarnię? Poznaj kawy speciality
Kawa to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych napojów świata. Pijemy ją praktycznie każdego dnia z wielu powodów, a najpopularniejszym z nich są oczywiście jej walory smakowe. Palony aromat kawy jesteśmy w stanie wyczuć nawet z kilkudziesięciu metrów i wiele osób jest w nim niesamowicie zakochanych. Kolejnym argumentem jest pobudzenie, które po niektórych odmianach kawy potrafi być naprawdę mocne. Szczególnie podczas ciężkiego i intensywnego dnia w pracy, ten ciemny napój jest w stanie uratować nam samopoczucie.
Impreza odwołana. Kto zawinił?
Gwiazda muzyki klubowej DJ Hazel, Piana Party – to miały być główne atrakcje weekendowej imprezy jaką planowano przeprowadzić na Polance w gm. Sulejów. Festynu jednak nie było. Dlaczego? Firma, która imprezę przygotowała nie otrzymała bowiem koncesji na sprzedaż alkoholu. Organizator oskarża władze miasta i gminy o złą wolę, z kolei burmistrz Wojciech Ostrowski tłumaczy, że w dobie epidemii najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców i turystów.
Caritas zbiera na tornistry
W niedzielę, 26 lipca, we wszystkich parafiach archidiecezji łódzkiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na wsparcie tegorocznej akcji "Tornister pełen uśmiechów". Zachęcamy do hojnego wsparcia. Datki można przekazać również poprzez platformę pomocową Caritas Archidiecezji Łódzkiej: http://dobromat24.pl/produkt/tornister-pelen-usmiechow/.
Kolejni ochotnicy w szeregach Łódzkich Terytorialsów
Szkolenie przyszłych żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej potrwa 16 dni i zakończy się przysięgą 1 sierpnia. W tym czasie żołnierze będą zdobywali podstawowe umiejętności z taktyki, strzelania czy pomocy przedmedycznej konieczne do dalszej służby w szeregach WOT.
Pomóż ukończyć mural
Skala tego projektu jest duża i wymaga sporych nakładów finansowych. Przedstawiciele stowarzyszenia Sulejów dla Pokoleń wykonali już główną część muralu, ale to nie koniec.
18.07.2020 10:30
Zapomniane święto...
Rok 1920 był w dziejach Polski symbolem zjednoczenia całego narodu w obronie zagrożonej niepodległości. Kim byli ochotnicy wyruszający na wojnę w roku 1920? Do walki z bolszewicką nawałą stanęli wówczas wszyscy bez względu na stan, przekonania polityczne, narodowość, wyznanie i wiek. Do formowanych oddziałów wojska zaciągali się wówczas jednak głównie ludzie młodzi: studenci, uczniowie, ich nauczyciele, wychowawcy, lekarze i urzędnicy. Nie brakło też kobiet gotowych do służby w oddziałach pomocniczych i szpitalach polowych. Zaciągały się one do utworzonej w tym celu Legii Ochotniczej Kobiet. Wszyscy oni tworzyć mieli zręby Armii Ochotniczej. Formację tę powołano do życia w lipcu 1920 r. W obliczu zagrożenia sowieckiego uzupełnić miała ona braki kadrowe powstałe w czasie działań wojennych.
Pierwsza od miesięcy przysięga łódzkich Terytorialsów
W Kutnie i Zgierzu odbyły się uroczyste przysięgi żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. Stanisława Sojczyńskiego "Warszyca".
Poczet prezydentów polskich
W historii Polski od roku 1922 było 16 prezydentów, jako 17 można doliczyć Bolesława Wieniawę-Długoszowskiego, który pełnił obowiązki przez zaledwie 5 dni, jako pierwszy Prezydent RP na uchodźstwie. W wyniku różnych tragicznych zdarzeń urząd ten tymczasowo sprawowały 4 inne osoby. Mieliśmy trzech prezydentów II RP, prezydenta PRL, kilku pełniących obowiązki na emigracji oraz sześciu nam współczesnych, po roku 1989. Przyjrzyjmy się bliżej historii tego urzędu w Polsce oraz temu kto nosił zaszczytne miano „pierwszego obywatela”.
Muzeum Marcepanów w nowej lokalizacji już otwarte
Po przerwie w działalności spowodowanej pandemią Muzeum Marcepanów ponownie otwarte dla odwiedzających. Piotrkowskie Bractwo Akademickie wykorzystało czas epidemii na przeprowadzkę i zamieniło dotychczasową skromną siedzibę przy ul. Grodzkiej na pomieszczenia po dawnej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Sieradzkiej 2. Muzeum w okresie letnim będzie czynne przez 3 dni w tygodniu i zaprasza wszystkich chętnych na warsztaty marcepanowe.
Piotrkowskie targowisko. Czy będzie powtórka z historii? - aktualizacja
"STOP likwidacji miejsc pracy", "Wasze decyzje, Nasze życie". Powodem piątkowej demonstracji pod Urzędem Miasta są kolejne zmiany w organizacji pracy targowiska przy Hali Targowej. Zaczęło się od podwyżek cen i nowych opłat, a aktualny projekt uchwały zakłada znaczne ograniczenie terenu do handlowania, a także zezwala na handel tylko wyrobami spożywczymi i płodami rolnymi. - To nie jest reorganizacja, tylko likwidacja – twierdzą kupcy. Sesja Rady Miasta, na której będą odczytane wyniki korespondencyjnego głosowania radnych m. in. w sprawie zmian na targowisku przy hali, odbędzie się w najbliższą środę 30 września. Jakakolwiek decyzja nie zapadnie, będzie ona trudna i kontrowersyjna. Mało kto pamięta, że z podobnym problemem musieliśmy zmierzyć się już kiedyś, wiele lat temu... Piątkowy poranek, 2 września 1927 roku. Piotrków budzi się do życia. Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że będzie to dzień, który wiele osób zapamięta na długie lata. Mimo głośnych protestów ze strony sprzedających i kupujących, z Placu Targowego w pobliżu klasztoru Bernardynów zniknął ostatni stragan.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat