Odznaczenie jest przyznawane za trud i zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. Uroczystości w Warszawie, podczas których wręczano medale zorganizował Urząd ds Kombatantów i Osób Represjonowanych. Medal dla miasta odebrała prezydent Radomska Anna Milczanowska.
Około 100 młodych wokalistów i prawie 20 zespołów z Piotrkowa oraz powiatów: piotrkowskiego i bełchatowskiego uczestniczyło w XI Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w piątek w Gimnazjum w Szydłowie. Publiczność i jury mogli usłyszeć zarówno te znane, jak i mniej popularne pieśni bożonarodzeniowe. W niedzielę w szydłowskim kościele poznamy wyniki i usłyszymy najlepsze wykonania.
Toruńską kierowcy mogą swobodnie poruszać się już od piątku.
Kolejne spotkanie Klubu Historycznego im. gen. S. Roweckiego “Grota” w Piotrkowie Trybunalskim.
Wygląda na to, że konflikt między właścicielem kamienicy przy ulicy Żeromskiego 5 a lokatorem, póki co, został zażegnany. Lokatora bowiem nie ma, a Grzegorz Sowa usunął z mieszkania „pozostałości”.
- Wyszedłem na Stare Miasto i zobaczyłem, że masa dzieciaków błąka się głodna po ulicach. To właśnie potrzeby tych dzieci zmobilizowały mnie, by stworzyć Oratorium...
Drogowcy rozpoczęli prace na ulicy Toruńskiej.
Do redakcji Strefy FM zgłosił się zbulwersowany mieszkaniec Piotrkowa, który często (z przyczyn zdrowotnych) chodzi na basen.
Swego czasu było jednym z najbardziej reprezentacyjnych piotrkowskich osiedli. Usytuowane niemalże w centrum miasta, nieopodal budynku lokalnych władz, stanowiło tzw. oczko w głowie tych ostatnich.
"Nieuprawnione analogie - wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku a przewrót majowy w 1926 roku" to tytuł wykładu jaki wygłosił w piotrkowskiej filii Uniwersytetu w Piotrkowie prof. Arkadiusz Adamczyk. Wykładowca UJK mówił o analogiach między tymi ważnymi w historii Polski, wydarzeniami.