Pensjonat widmo, skrócona wycieczka zagraniczna, zgubiony bagaż – wiele złego może się przydarzyć w czasie podróży, jak się ustrzec przed kłopotami? Odpowiedź jest dość prosta, czytać, czytać i jeszcze raz czytać.
Połamane drzewa, zerwane linie energetyczne i dachy budynków – to efekt sobotnich wichur w regionie piotrkowskim.
Pierwsze taksówki na ulicach Piotrkowa pojawiły się dopiero w latach 30. minionego stulecia. Ich kierowcy wcale nie mieli łatwego życia.
Nowa siedziba piotrkowskiego starostwa oficjalnie otwarta. Oprócz przeniesionych wydziałów, w budynku przy ul. Dąbrowskiego znajdzie się nowoczesne Biuro Obsługi Interesantów (BOI) dostosowane do wymagań każdego mieszkańca, zarówno rodziców z dziećmi, jak i osób z niepełnosprawnością ruchową.
Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie inwestycji, jaką jest modernizacja ulicy Starowarszawskiej. Swoje oferty zgłosiły trzy firmy. Najniższą zaoferowało Piotrkowskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych PEUK S.A..
Kilka dni temu rozpoczęto prace remontowe kamienicy przy ulicy Sieradzkiej. Oznacza to odrestaurowanie Ośrodka Działań Artystycznych.
W Urzędzie Gminy Aleksandrów można oglądać wystawę prac, jakie zostały nadesłane na konkurs fotograficzny „Ja obywatel - moje prawa w Unii Europejskiej”. Konkurs został zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie.
Dwa razy, a może tylko raz? Ile razy w roku firmy powinny odbierać od mieszkańców tzw. odpady wielkogabarytowe, czyli np. stare wersalki, szafy, fotele?
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na Piotrkowski Dzień Pamięci o Holokauście 20 marca o godz. 11.00.
Urząd Miasta, Komenda Miejska Policji, Uniwersytet Jana Kochanowskiego oraz Sąd Okręgowy zawarły porozumienie o współpracy.