Advertisement

Artykuły do tagu: religia

Prawosławni świętują Boże Narodzenie. Nabożeństwa w piotrkowskiej cerkwi [zdjęcia]
W kościele prawosławnym Boże Narodzenie jest obchodzone 7 stycznia. Wierni tego kościoła świętują przyjście Chrystusa na świat także w piotrkowskiej cerkwi.
Orszak Trzech Króli w Piotrkowie. Barwne widowisko na Starówce
Kacper, Melchior i Baltazar poprowadzili barwny korowód ulicami Piotrkowa. Trzej królowie wyruszyli na koniach, aby pokłonić się dzieciątku Jezus. W wydarzeniu licznie udział wzięli mieszkańcy Piotrkowa i regionu.
Piotrkowski Męski Publiczny Różaniec po raz 44
W sobotę (5 listopada) już po raz 44 ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszedł Męski Publiczny Różaniec. Piotrkowska inicjatywa należy do ścisłej czołówki najstarszych i nieprzerwanie funkcjonujących Męskich Publicznych Różańców w kraju.
Męski Różaniec znów w Piotrkowie
Pierwsza sobota listopada (05.11.2022) to okazja, by dołączyć do modlitewnego spotkania w ramach Męskiego Publicznego Różańca. To już 44. edycja wydarzenia, a tym razem jego uczestnicy zgromadzą się m.in. z myślą o swoich bliskich zmarłych.
Różaniec ulicami miasta
Piotrkowianie tłumnie wzięli udział w ulicznym różańcu, który w niedzielę (23.10) odbył się w naszym mieście.
Za nami 42. Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie
W sobotę (03.09.2022) ulicami Piotrkowa Trybunalskiego już po raz 42 przeszedł Męski Publiczny Różaniec. W wydarzeniu wzięło udział ok. 50 mężczyzn. Jak co miesiąc piotrkowianie spotkali się o godz. 10:00 pod kościołem Najświętszego Serca Jezusowego. Wspólną modlitwę rozpoczęto od odczytania fragmentu Pisma Świętego oraz modlitwy do św. Michała Archanioła.
Piotrkowski Męski Różaniec w święto Przemienienia Pańskiego
W sobotę (06.08.2022) ulicami Piotrkowa Trybunalskiego po raz 41. przeszedł Męski Publiczny Różaniec. W wydarzeniu wzięło udział czterdziestu mężczyzn. Obficie padający deszcz nie zniechęcił piotrkowian do modlitwy na ulicach miasta.
Radosna, uroczysta i pełna wspomnień była eucharystia z okazji jubileuszu 60-lecia kapłaństwa księdza kanonika Remigiusza Wysockiego. Znany ze swojej działalności ewangelizacyjnej kapłan, wyraził wdzięczność wszystkim, którzy zechcieli uczestniczyć w tym ważnym dla niego dniu. Pokazał też swoją dobrą formę, dobry humor i bardzo dobry głos!
Różaniec piotrkowskich mężczyzn już po raz 39
W pierwszą sobotę czerwca (04.06.2022) ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszedł XXXIX Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim. We wspólnej modlitwie wzięło udział ok. sześćdziesięciu piotrkowian.
Będą się modlić ze zdwojoną siłą
Męski Publiczny Różaniec przejdzie ulicami Piotrkowa Trybunalskiego już po raz 39. To znana już piotrkowianom akcja. W ten weekend wystartuje jednak także zupełnie nowa religijna inicjatywa. To Armia Małych Wojowników.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat