Być może w Piotrkowie cztery partie wystawią wspólnego kandydata na prezydenta miasta. Wstępne rozmowy już się rozpoczęły – wynika z informacji „Tygodnia Trybunalskiego”.
Jej praktyczny i wymierny jej efekt jest taki, że w najbliższy weekend, a konkretnie z soboty na niedzielę, śpimy dłużej. Jednym z najważniejszych argumentów za jej wprowadzeniem jest jednak oszczędność energii i maksymalne wykorzystanie światła słonecznego. Czy rzeczywiście oszczędzamy na zmianie czasu?
Trwają prace nad obywatelskim projektem ustawy zakazującym handlu w niedziele. Podkomisja sejmowa ds. rynku wniosła do niego poprawki zezwalające na handel w co drugą niedzielę miesiąca. Z kolei PSL chce skrócenia otwarcia sklepów do 5-6 godzin dziennie.
Wkrótce zmiana czasu. Kolejna. I po raz kolejny powraca pytanie, czy potrzebna. Ostatnio za sprawą posłów PSL.
Wracamy do tematu konkursu na rewitalizację w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w województwie łódzkim. - Bardzo boli fakt, że Poddębice otrzymały ponad 40 milionów złotych na geotermię, a dla naszego miasta nie zostało nic. Można by za to wybudować 10 basenów - burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski nadal nie kryje rozczarowania i oburzenia wynikami. I sugeruje, że o wysokości dofinansowania decydowała nie wartość merytoryczna projektu, a przynależność partyjna włodarzy konkretnych samorządów. - To bzdury, konieczne było przygotowanie dobrych wniosków - ucina spekulacje Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego.
Polskie Stronnictwo Ludowe szykuje się do wyborów. M.in. z tego powodu w Łódzkiem gości prezes tej partii Władysław Kosiniak – Kamysz, w piątek w Łodzi spotkał się z dziennikarzami.
Bardzo trudna sytuacja rolników (według opozycyjnych polityków) była tematem konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie Zarządu Wojewódzkiego PSL w Łodzi. Prezes Dariusz Klimczak zwrócił uwagę na chaos w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i los ponad 100 tys. gospodarstw w województwie łódzkim, spowodowany opóźnieniami w wypłacie dopłat bezpośrednich za 2016 rok.
W niedzielę 26 marca w Piotrkowie Trybunalskim została przeprowadzona ogólnokrajowa akcja pt. Drzewo dla Polski. Akcja ta jest odpowiedzią Polskiego Stronnictwa Ludowego na przepisy zawarte w tzw. "Lex Szyszko", czyli ustawie liberalizującej wycinkę drzew.
Ruch Obrony Polskiej Samorządności w województwie łódzkim powstał 1 lutego w Łodzi. W spotkaniu inauguracyjnym wzięło udział ok. 100 samorządowców z całego regionu w tym z Piotrkowa i okolic.
W 143. rocznicę urodzin Wincentego Witosa ludowcy w całej Polsce uczcili jego pamięć. U zbiegu ulic Próchnika i Piłsudskiego w Piotrkowie lokalni działacze złożyli kwiaty i zapalili znicze przed pomnikiem trzykrotnego premiera RP.