- Dzwonią do mnie wójtowie i burmistrzowie, prezydenci miast... Burmistrz Wielunia przed chwilą zadzwonił do mnie i powiedział, że odrzucono jego wnioski, bo powiedziano: "Baseny nie". A dziś dowiaduję się, że Poddębice dostały 40 miliony na baseny termalne - powiedział nam w środę burmistrz Ostrowski. Przypomnijmy, że włodarz gminy Sulejów już w poniedziałek, podczas uroczystości upamiętniających bombardowanie Sulejowa w 1939 roku, zasugerował, że o unijnych dotacjach decyduje "partia o śladowym poparciu i zaufaniu społecznym". Co ciekawe, te słowa padły w poniedziałek, a dopiero we wtorek opublikowano oficjalne wyniki konkursu. To, że burmistrz odnosił się do PSL, stanowi tajemnicę poliszynela (burmistrz Poddębic, które zgarnęły 40-milionowe dofinansowanie, startował w 2015 w wyborach parlamentarnych właśnie z list PSL).
Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, ripostuje z kolei: nikt nie rozdaje pieniędzy, decydowała jakość składanych wniosków. - Jak rolnik dobrze posieje, to ma dobre zbiory, a jak urzędnicy złożą dobre wnioski, to mogą liczyć na dobre pieniądze - odpowiada Ostrowskiemu. A co odpowie na sugestię burmistrza, że o rozstrzygnięciach decydowała polityka? - To bzdury. Piotrków Trybunalski zajął pierwsze miejsce. Czy prezydent Krzysztof Chojniak jest z PSL-u czy z Platformy? Wójt Parzęczewa na pewno nie jest z Polskiego Stronnictwa Ludowego, o staroście powiatu tomaszowskiego też nie można tego powiedzieć. A prezydent Tomaszowa Marcin Witko reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość. Możemy tak wymieniać - mówi.
Rewitalizacja Sulejowa zajęła na liście rezerwowej trzecie miejsce, zaraz za projektami Warty i Bełchatowa. Oba samorządy mogą podzielić się środkami i uzyskać dofinansowanie. To oznaczałoby, że Sulejów może "wskoczyć" na pierwsze miejsce - a przy założeniu, że znajdą się oszczędności poprzetargowe lub zmieni się kurs euro - uzyskać dofinansowanie.