Dziś znajduje się tam szwalnia i sklep spożywczo-przemysłowy, ale już w przyszłym roku budynek zamieni się w Gminne Centrum Kultury.
Przyjęcie sześciolatków do szkół to zmiany nie tylko na poziomie dydaktycznym, ale również odpowiednia reorganizacja pomieszczeń lekcyjnych. To wielkie wyzwanie dla dyrektorów, którzy muszą poszukiwać rozwiązań na miarę współczesnej szkoły. Jak tym wymogom próbuje sprostać Robert Bednarek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 w Piotrkowie?
Czy prawie 17 milionów złotych, za które miała być wyremontowana ulica POW i okolice piotrkowskich dworców, przejdzie naszemu miastu koło nosa? W tej chwili wszystko wskazuje na to, że tak. Dlaczego?
Ponad 873 miliony złotych pozostało w budżecie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.
Szkoła Podstawowa w Dąbrowie nad Czarną będzie realizować projekt, na który udało się pozyskać fundusze unijne.
O bezpłatnym Internecie, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy Łodzi i województwa mówi się już od dawna. Pomysł jest nowatorski i wzbudza pozytywną reakcję, zwłaszcza wśród mieszkańców małych miejscowości takich jak Tuszyn i Rzgów.
Poruszanie i przybliżanie spraw dotyczących mieszkańców gminy, promocja lokalnych organizacji, twórców i przedstawienie tych ludzi, których na co dzień nie widać - w Ręcznie ukazał się pierwszy numer lokalnego pisma tworzonego przez mieszkańców. “Tutaj mieszkam” na razie ma cztery strony i jest dwumiesięcznikiem.
Dawny klasztor Panien Dominikanek w ramach projektu Centrum Idei ku Demokracji jest ciągle modernizowany. Istniejące zabudowania będą dostosowane do pełnienia funkcji kulturalnych dla dobra rozwoju i zaspokojenia potrzeb mieszkańców miasta i regionu piotrkowskiego. W środę prace przerwano – specjalnie na uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego Centrum Idei ku Demokracji.
Centrum miasta, wieża ciśnień, a w niej kawiarnia lub restauracja, obok sklepy. Po obiedzie w nowym lokalu wjeżdżamy windą na sam szczyt wieży, aby stamtąd oglądać panoramę miasta. To nie bajka!
Dwanaście kół zainteresowań, trzydzieści siedem wycieczek, nagrody w konkursach i liczne pomoce dydaktyczne - tak w skrócie można podsumować program likwidowania różnic edukacyjnych i społecznych wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Babach “Dzisiaj my – Wam, kiedyś Wy – nam” realizowanego w ramach Priorytetu IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.