Artykuły do tagu: parlament

Młodzieżowy Parlament Europejski czeka
Jacek Saryusz-Wolski zaprasza uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego do wzięcia udziału w IX edycji Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego.
Od niedzielnego wieczoru sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Platforma Obywatelska czy Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego? Dziś już wszystko jasne. O włos, ale jednak PO była pierwsza.
Wybory do PE. Frekwencja w Piotrkowie
O godz. 21.00 w niedzielę zakończyło się głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polacy wybierali 51 przyszłych europosłów. Frekwencja w Piotrkowie Trybunalskim wyniosła 23,83%.
25.05.2014 09:13
Głosujemy do 21.00!
Od godz. 7.00 możemy głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Obawiam się niskiej frekwencji
- Obawiam się, że w niedzielę 25 maja będzie ładna pogoda, mieszkańcy miasta pojadą na wieś a rolnicy zaczną kosić trawy i suszyć siano – mówił na antenie Radia Strefa FM poseł PSL, kandydat do europarlamentu Mieczysław Łuczak.
Eurowybory - kogo to obchodzi?
Najbardziej zapewne samych startujących i ich bliskich. Znacznie mniej - społeczeństwo. Jak wyliczono, w naszym okręgu wyborczym frekwencja może nie przekroczyć 20%.
Czy piotrkowianie pójdą na wybory?
Do eurowyborów pozostała ostatnia prosta. Partie polityczne prześcigają się w przekonywaniu nas - wyborców do oddania głosu na ich przedstawicieli, ale frekwencja w trzecich wyborach do Europarlamentu zapowiada się na najniższą w historii wyborów.
Dzisiaj mija termin składania wniosków przez wyborców niepełnosprawnych o dopisanie ich do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania na obszarze gminy właściwej ze względu na miejsce stałego zamieszkania.
M. Łuczak: Niech najpierw zrobią porządek u siebie
- Ukraina niech uporządkuje swoje wewnętrzne sprawy. Musimy im pomagać po ludzku, ale nie bardzo się angażować – podkreśla Mieczysław Łuczak, poseł PSL, prezes Zarządu Wojewódzkiego tej partii w Łodzi. Jego zdaniem w stosunkach z sąsiadami najważniejszy jest interes naszego kraju.
Dzisiaj mija termin zgłaszania wójtowi (burmistrzowi, prezydentowi) zamiaru głosowania korespondencyjnego w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat